Linia bram segmentowych górnych firmy Normstahl – nowa generacja bram garażowych
Linia bram segmentowych górnych firmy Normstahl – nowa generacja bram garażowych

Garaż jest nieodłącznym elementem niemal każdego domu jednorodzinnego. Najważniejszym jego elementem jest brama, która powinna spełniać określone funkcje. Komfortowa, bezawaryjna i bezpieczna obsługa, a także wysoka izolacyjność cieplna i solidna konstrukcja chroniąca nasz dobytek przed włamaniem to podstawowe wymagania stawiane bramom garażowym. Kolekcja bram segmentowych górnych firmy Normstahl łączy w sobie nowoczesną funkcjonalność i niezwykłą estetykę. Dzięki bogactwu kolorów poszyć i wzorów dekorów bram górnych Normstahl możemy zaprojektować niepowtarzalną kompozycję według własnego gustu i upodobań.

Brama g60 Classic, fot. NORMSTAHL

Lekkobieżna, cicha i łatwa w obsłudze tak najkrócej można zdefiniować linię segmentowych bram górnych firmy Normstahl. Co więcej, bramy te są nadzwyczaj bezpieczne, a także zajmują mało miejsca zarówno przed, jak i w środku garażu. Warto także podkreślić, że bramy segmentowe EURO posiadają opatentowany, bezpieczny system ryglowania, certyfikowany na antywyważeniowość zgodnie z normą WK2. Wyposażone w elementy wysokiej klasy odporności antywyważeniowej bramy stają się przeszkodą nie do sforsowania dla potencjalnych włamywaczy. Wysoka jakość materiałów wykorzystanych do produkcji, a także łatwość montażu sprawiają, że liczba zadowolonych użytkowników bram górnych Normstahl stale wzrasta.

Bramy segmentowe górne Normstahl – bramy nowych możliwości
Bramy segmentowe górne firmy Normstahl, składają się z kilku sekcji o konstrukcji dwuściennej, połączonych szczelnie przy pomocy zawiasów, są najbardziej zaawansowanym technologicznie rodzajem bram. Panele bramy zbudowane są ze stali ocynkowanej wykończonej podwójną warstwą farby piecowej lub wysokiej jakości okleiną. Tego rodzaju bramy są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, gdyż podczas otwierania nie wychylają się poza budynek, dzięki czemu mogą być montowane nawet w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę. Bramy garażowe tego typu występują w dwóch wersjach: górnej i bocznej. Zasada działania bram górnych może przypominać antywłamaniowe rolety montowane w oknach – segmenty są tu ustawione poziomo i podczas otwierania wsuwają się równolegle do sufitu. Zastosowanie łożyskowanych rolek jezdnych sprawia, że otwarcie czy zamknięcie bramy staje się dziecinnie proste, zapewniając przy tym cichy i spokojny bieg bramy.

Bramy segmentowe górne g60 firmy Normstahl – funkcjonalność i izolacja
Konstruując bramy garażowe z rodziny g60, firma Normstahl postawiła sobie za cel stworzyć produkt wyjątkowy pod każdym względem. W bramie g60 zostały połączone typowe dla rozwiązań tego producenta cechy takie jak komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo wraz z doskonałymi własnościami izolacyjnymi. Dzięki takiemu podejściu powstał produkt nie mający sobie równych w swojej klasie cenowej. Bramy garażowe g60 firmy Normstahl wyróżnia doskonała izolacyjność termiczna. Pomiędzy dwoma w pełni ocynkowanymi panelami z blachy nierdzewnej umieszczono piankę poliuretanową, stanowiącą warstwę izolacyjną o grubości aż 42mm. Współczynnik przenikania ciepła dla takiej konstrukcji bramy wynosi ok. 1 W/m2K (dla bramy o powierzchni 10m2). W bramie g60 marki Normstahl wyeliminowano mostek termiczny pomiędzy panelami, dzięki czemu, bez względu na warunki panujące na zewnątrz garażu, wewnątrz utrzymuje się stała temperatura. Poprawia to nie tylko komfort użytkowania, ale pozwala też na oszczędność energii traconej na dodatkowe ogrzewanie. Dzięki przerwaniu mostka termicznego zostało wyeliminowane także zjawisko skraplania się wody po wewnętrznej stronie drzwi. Zwiększa to okres użytkowania bramy. W dolnej części bramy g60 montowana jest uszczelka podłogowa, mająca na celu dodatkową poprawę szczelności tego rozwiązania firmy Normstahl. W zależności od tego, czy otwory wentylacyjne zostały otwarte, czy zamknięte, pełni ona rolę albo dodatkowego zabezpieczenia, stanowiącego ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, albo wentylacji pozwalając na cyrkulację świeżego powietrza w garażu. W razie, gdyby istniała konieczność instalacji dodatkowego osprzętu, uszczelka ta jest przystosowana do montażu listwy kontaktowej z czujnikiem optycznym. Czujnik taki natychmiast przerywa zamykanie bramy w razie napotkania jakiejkolwiek przeszkody.

Bramy segmentowe górne typu EURO firmy Normstahl – bezpieczeństwo przede wszystkim
Podczas wyboru bramy warto przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób jej zabezpieczenia przed ewentualnym włamaniem. Tajemnicą powodzenia bram sekcyjnych górnych EURO firmy Normstahl jest doskonałe połączenie kilku elementów zabezpieczeń w jeden niezawodny system, który stanowi niezwykle efektywną barierę przed próbą wtargnięcia do garażu nieproszonych gości. Klasa antywyważeniowa WK2 w bramie EURO znacznie utrudni proces wyważenia bramy, zwiększając szanse właścicieli na zapobieganie kradzieży czy szkodom spowodowanym użytymi przez intruza narzędziami. Zabezpieczeniem bramy sekcyjnej górnej EURO firmy Normstahl są dwa, niezwykle wytrzymałe rygle, które dzięki maksymalnemu sprzężeniu z automatyką bramy powodują, że brama po zamknięciu jest od razu ryglowana w dwóch punktach, a przed jej otwarciem automat sam ją odryglowuje (system tzw. aktywnego ryglowania). Standardowe bramy są dociskane do powierzchni tylko i wyłącznie za pomocą automatu lub ewentualnie są dobezpieczane przez niewygodną, ręczną zasuwę. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na współpracę automatu z zamkiem ryglującym w bramach EURO firmy Normstahl, dzięki czemu nawet założenie dźwigni o sile do 1 tony nie jest wystarczające, aby sforsować bramę. Co więcej skuteczność dwupunktowego systemu ryglowania bramy sekcyjnej górnej EURO została podwyższona dzięki zastosowaniu dodatkowych mechanizmów, strzegących bramę przed ingerencją osób niepożądanych. Mocny, szczególnie wytrzymały profil prowadnicy zabezpiecza przed wyważeniem rolek jezdnych, a zaawansowany wspornik z rolką jezdną osadzoną na łożyskach kulkowych i metalową osłoną na rolce zniechęcą niejednego włamywacza. Podobnie działa stalowe wzmocnienie prowadnicy łukowej, które chroni górne rolki jezdne oraz użycie bezpiecznej klamki zewnętrznej, w której cylinder zamka jest doskonale ukryty w zabudowanej, zaokrąglonej kasecie, czyni z naszego garażu twierdzę nie do zdobycia. Równomierny podział bramy na sekcje powoduje optymalne prowadzenie bramy, a gładka powierzchnia wykończona wytrzymałą powłoką lakierniczą lub wysokiej jakości okleiną jest łatwa w utrzymaniu czystości i zapewnia jej estetyczny wygląd przez długi czas. Dodatkowo osłonięte zawiasy i okucia rolek zabezpieczają domowników przed ewentualnymi zranieniami.

Brama EUROSTYLE - ISO, fot. NORMSTAHL

Automatyka bram segmentowych górnych – komfort i wygoda
Automatyka w bramie garażowej to przede wszystkim wygoda i dzięki zaawansowanej technologii - udogodnienie codziennego życia. Tego rodzaju rozwiązanie doceni każdy, kto wcześniej musiał wysiadać z samochodu, by otworzyć drzwi do garażu. Firma Normstahl oferuje całą gamę napędów różniących się od siebie takimi parametrami jak siła ciągu, prędkością otwierania i zamykania, czy dodatkowymi funkcjami. Napęd można wyposażyć w różne opcje sterowania. Od standardowego przycisku czy pilota radiowego poprzez klawiatury kodowe aż po rozwiązania pozwalające odczytać układ linii papilarnych użytkownika. Wszystko po to by dać nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa i uchronić przed nieprzyjemnymi niespodziankami. Szczególnie polecany jest model 3 – kanałowego pilota samochodowego Normstahl zasilanego bezpośrednio z gniazda samochodowej zapalniczki. Oprócz tego, że działa bez baterii, jest zazwyczaj przechowywany w jednym miejscu – w gnieździe samochodowej zapalniczki, dzięki czemu trudniej go zgubić.

Automatyka do bramy garazowej, fot. NORMSTAHL

Nowoczesne wzornictwo bram górnych g60
W ofercie firmy Normstahl znajdziemy aż pięć rodzajów bram segmentowych górnych g60 o różnych formach przetłoczeń: g60 LINE, g60 TREND, g60 CLASSIC, g60 ELLIPS, g60 STYLE. Model g60 LINE to harmonijne połączenie poziomych linii, które szczególnie elegancko prezentuje się w prostym stylu architektonicznym. Delikatne przetłoczenia podkreślają klasyczny charakter budynku, dodając mu nowoczesności. Gustowne i wyraźne wzornictwo w połączeniu z perfekcyjną techniką wykończenia to cechy charakterystyczne modeli g60 TREND. Ten wzór szczególnie polecany jest do domów jednorodzinnych, gdyż uwydatnia indywidualny charakter budynku. Z kolei duże segmenty bramy g60 STYLE nadają jej zdecydowany charakter. Okazałe panele tego modelu idealnie prezentują się w otworach o dużych gabarytach. Kolejny model bram segmentowych górnych, dostępnych w ofercie Normstahl – g60 CLASSIC - powstał w oparciu o inspirację najnowszymi trendami designerskimi. Ze sprawą geometrycznych przetłoczeń panelu, niczym kameleon upodabnia się do każdego stylu architektonicznego. To wzór szczególnie chętnie wybierany przez posiadaczy willi oraz szeregowców. Powiew nowoczesności w niekonwencjonalnym wydaniu, odnajdziemy w ostatnim modelu bram górnych g60 marki Normstahl - modelu g60 ELLIPS. Jak wskazuje nazwa poszczególne segmenty posiadają wytłoczenia w formie symetrycznych i estetycznych elips. Wzór ten nadaje bramie szczególnie wytworny i ekskluzywny wygląd. Bramy sekcyjne górne g60 dostępne są w 8 kolorach RAL oraz 2 dekorach drewnopodobnych - złoty i ciemny dąb. Kompozycja odpowiedniego przetłoczenia bramy z gustowną barwą lub dekorem pozwala uzyskać subtelne, nowoczesne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie.

Brama g60 ELLIPS, fot. NORMSTAHL

Indywidualny charakter bramy Euro firmy Normstahl
Kolekcja bram górnych serii EURO składa się z 6 modeli: EUROLINE – ISO, EUROTREND – ISO, EUROFLAIR – ISO, EUROCLASSIC – ISO, EUROSTYLE – ISO, EUROTWIN – ISO. Wyraźna linia bram EUROLINE – ISO to połączenie designu z klasyką. Dynamiczny, a zarazem wysublimowany wygląd bramy idealnie pasuje do nowoczesnej architektury. Spokojna i zrównoważnona linia bram EUROTREND – ISO sprawia, że jest ona nie tylko modna, ale przede wszystkim nowoczesna. Jej klasyczny wygląd podkreśli walory estetyczne zarówno nowych, jaki i starszych budynków. Charakterystyczne przetłoczenie w górnym segmencie paneli zapewnia atrakcyjny wygląd bramom. EUROFLAIR – ISO. Ten delikatny akcent sprawia, że model ten nie tylko zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych, ale także zachwyca subtelnym urokiem. Z kolei bramy EUROCLASSIC – ISO charakteryzuje symetryczne przetłoczenie kasetonowe. Reprezentacyjna struktura powierzchni nadaje bramie klasyczny wygląd w najelegantszej formie. Szlachetna prostota gładkich segmentów bramy EUROSTYLE – ISO predystynuje ten model do nowoczesnego stylu architektonicznego. Ze względu na jedynie delikatne przetłoczenia jest ona chętnie proponowana inwestorom przez architektów. Osoby, które cenią sobie naturalne piękno, a także harmonijne wzory powinny wybrać bramę EUROTWIN – ISO firmy Normstahl. Regularne linie przetłoczeń doskonale komponują się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym budownictwem. Nieograniczone możliwości aranżacji bramy garażowej daje bogata paleta aż 12 podstawowych kolorów z palety RAL bram EURO firmy Normstahl. Dodatkowo 11 dekorów drewnopodobnych, 2 kamienne oraz okleina w odcieniu szary metalik pozwalają skomponować indywidualną bramę, która będzie spełnieniem naszych oczekiwań nie tylko funkcjonalnych, ale także estetycznych. Dodatkową zaletą oferty firmy Normstahl jest możliwość ozdobienia bramy aplikacjami z metalu i tworzywa sztucznego. Tym sposobem możemy stworzyć harmonijny zestaw dla całości naszego domu. Praktycznym akcentem w bramach górnych firmy Normstahl mogą być również przeszklenia. Ekskluzywne okna o różnych kształtach i wypełnieniach rozświetlą garaż i uczynią go bardziej przestronnym.

Brama EUROSTYLE - ISO, fot. NORMSTAHL
Bramy segmentowe górne firmy Normstahl to synteza innowacyjnej funkcjonalności i nowoczesnej estetyki. Otwierające się do góry bramy nadają się do każdego typu garażu, szczególnie polecane są do tych z niewielką ilością miejsca przed lub stojących tuż przy drodze. Dzięki montażowi bramy tuż za ościeżem można wykorzystać przestrzeń całego otworu garażowego, co jest szczególnie istotne dla właścicieli dużych samochodów. Warto podkreślić, że bramy segmentowe firmy Normstahl to indywidualne rozwiązanie, gdyż każda brama przygotowywana jest na wymiar. Bogata gama kolorów, dekorów, a także motywów zdobniczych pozwala stworzyć idealną kompozycję bramy garażowej z pozostałymi elementami elewacji czy stolarki okiennej i drzwiowej. Wybierając bramę górną firmy Normstahl zapewniamy sobie wysoką kulturę pracy, funkcjonalność, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Najnowocześniejszy system ochrony, łatwy montaż i prosta obsługa to dodatkowe atuty, które decydują o popularności bram firmy Normstahl.