Innowacyjna transformacja Salamander Window & Door Systems: od dostawcy profili do marki okiennej zorientowanej na design
Innowacyjna transformacja Salamander Window & Door Systems: od dostawcy profili do marki okiennej zorientowanej na design

W napiętym otoczeniu rynkowym, firma Salamander Window & Door Systems, dostawca systemów profili okiennych z tworzyw sztucznych, utrzymała swoją pozycję w ubiegłym roku na dobrym poziomie. Dzięki nowatorskim produktom, takim jak Greta® Fenster, greenEvolution i evolutionDrive+ oraz kompleksowemu podejściu do zrównoważonego rozwoju, spadek sprzedaży, który dotknął całą branżę budowlaną w szczególności nowe budownictwo, firma zminimalizowała do niespełna 10%.

Strategiczne inwestycje w ramach programu na rzecz wzrostu "S500" będą konsekwentnie kontynuowane w 2024 roku, z oczekiwanym dwucyfrowym procentowym wzrostem sprzedaży.

Salamander planuje wykorzystać potencjał do dalszego wzrostu poprzez wprowadzanie innowacyjnych produktów, wzmocnienie wizerunku i skupienie się na potrzebach inwestorów. Odświeżony branding zostanie zaprezentowany na targach Fensterbau Frontale, które odbędą się w dniach 19-22 marca w Norymberdze. Hala 7, Stoisko 317.

Dla Götza i Tilla Schmiedeknechta, prezesów grupy Salamander, rok 2024 stanowi decydujący punkt zwrotny w historii firmy. “Do tej pory, sprzedaż profili okiennych odbywała się głównie w obszarze B2B. Konsekwentnie koncentrując się na klientach końcowych, będziemy aktywnie wspierać producentów okien i dystrybutorów konkretnymi działaniami w skutecznym w rozwijaniu rynku B2C".

Nowości podczas targów Fensterbau Frontale w Norymberdze
W marcu, międzynarodowa branża stolarki okiennej, po raz kolejny zawita do Norymbergi. Na wiodących na świecie targach Fensterbau Frontale zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i pionierskie technologie dla okien, drzwi i fasad.

Na stoisku o powierzchni 637 m2 w hali nr 7 Salamander zaprezentuje swoje innowacje produktowe oraz udoskonalony wizerunek marki "myWindow". Zespół przedstawi związane z nią możliwości rynkowe w zakresie sprzedaży okien dla producentów i dystrybutorów.

Salamander zachęci odwiedzających do skorzystania z aplikacji myWindow_C3 opracowanej na rynek niemiecki. Narzędzie ma przyjazny dla użytkownika interfejs, pełniący rolę doradcy ds. okien dla inwestorów.

 

źródło: Salamander Window & Door Systems