Zdecydowani, gotowi do działania i zorientowani na dialog – podsumowanie prezentacji REHAU  Industries na targach ReBuild Ukraine w Warszawie
Zdecydowani, gotowi do działania i zorientowani na dialog – podsumowanie prezentacji REHAU Industries na targach ReBuild Ukraine w Warszawie

Ważny impuls dla zrównoważonych rozwiązań z jednego źródła w obszarach infrastruktury, przemysłu, standardów energetycznych i mieszkalnictwa. W ścisłym dialogu z przedstawicielami biznesu, polityki i społeczeństwa obywatelskiego. Tak REHAU Industries zademonstrowało swoją determinację i gotowość do działania w ramach prezentacji na ReBuild Ukraine w odniesieniu do, miejmy nadzieję, rychłej odbudowy Ukrainy.
 

Niemiecka firma rodzinna REHAU od ponad 70 lat realizuje swoją misję na całym świecie, dysponując gęstą i silną siecią zaufanych partnerów. Jasny i klarowny sposób działania zapewnił międzynarodowej firmie wywodzącej się z Frankonii wiarygodność i powagę, dzięki którym 15 i 16 listopada z powodzeniem wystąpiła na ReBuild Ukraine w Warszawie – wiodącej platformie na rzecz odbudowy Ukrainy.

REHAU Industries zaprezentował się ponad trzem tysiącom uczestników z ponad 50 krajów z różnymi obszarami działalności, takimi jak okna i drzwi (Window Solutions), rozwiązania dla budynków i mieszkalnictwa (Building Solutions) lub zaawansowane technologicznie komponenty dla przemysłu (Industrial Solutions). Ekspert w dziedzinie polimerów zaimponował swoim profilem jako centrum wiedzy specjalistycznej w zakresie rozwiązań premium do budowy złożonej infrastruktury – z jednego źródła.
 

"REHAU jest obecny w Ukrainie od 1996 roku z bardzo zaangażowanym, aktywnie działającym lokalnym zespołem. Na targach ReBuild Ukraine firma REHAU Industries wyraźnie zaznaczyła swoją obecność i wysłała jasny komunikat w duchu wyznawanych wartości. Podczas naszych licznych rozmów w Warszawie z klientami i ukraińskimi burmistrzami odpowiedzialnymi za sprawy lokalne mogliśmy wyczuć, że ludzie dostrzegają i szczerze doceniają tę czytelność ze strony REHAU. Jesteśmy i pozostaniemy wiarygodnym i silnym partnerem dla naszych pracowników i partnerów w Ukrainie. REHAU może i będzie nadal działać odpowiedzialnie w Ukrainie w oparciu o podstawowe wartości, takie jak solidarność i człowieczeństwo, zaufanie i szacunek, a także zrównoważony rozwój" - mówi Carsten Heuer, CEO REHAU Window Solutions.
 

REHAU Industries – cenne impulsy dla procesu odbudowy Ukrainy REHAU Industries było częścią prezentacji w ramach niemieckiego pawilonu pod patronatem Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Ochrony Klimatu. Rodzinna firma znalazła się tym samym w najlepszym towarzystwie – wśród 22 uczestniczących krajów i 304 wystawiających się firm. Intensywny dialog wygenerował cenne impulsy dla odbudowy ukraińskich miast, regionów i społeczności.

"Odbudowa Ukrainy po zniszczeniach wojennych będzie jednym z największych wyzwań gospodarczych w Europie od czasów II wojny światowej, a jej koszty szacuje się na ponad bilion dolarów amerykańskich. W licznych dyskusjach panelowych, znani architekci z Francji, Holandii, Ukrainy i Polski podzielili się interesującymi aspektami planowania urbanistycznego. Wydarzenie wyraźnie pokazało, jak ważne dla zaangażowanych stron będzie przestrzeganie wszystkich norm prawnych i technicznych oraz zapewnienie pełnej przejrzystości w realizacji projektu. Osobiste zaangażowanie na miejscu, zwłaszcza ze strony wielu młodych mieszkańców Ukrainy, było bardzo imponujące. Są oni kompetentnymi i aktywnymi partnerami dla zachodniego demokratycznego świata, aby wspólnie projektować i budować Nową Przyszłość, a tym samym Nową Ukrainę" - mówi Tadeusz Grubba, Country Manager na Polskę w REHAU Window Solutions.

Infrastruktura, przemysł, standardy energetyczne czy budownictwo mieszkaniowe – wszystkie te rozwiązania z portfolio REHAU Industries mogą pozwolić Ukrainie stać się przyszłościową i zrównoważoną wszędzie tam, gdzie to możliwe. Liczne dialogi oparte na zaufaniu podczas ReBuild Ukraine stanowią zachętę do ukierunkowanej i udanej współpracy w przyszłości.

 

źródło: REHAU