Optymistyczne wyniki Jesiennych Targów Grupy PSB
Optymistyczne wyniki Jesiennych Targów Grupy PSB

9 edycja Jesiennych Targów Grupy PSB przyniosła pozytywne efekty sprzedażowe. Zawarte kontrakty handlowe na kwotę 187 mln zł, wyższe o ponad 20% niż rok temu, zapowiadają spodziewaną poprawę popytu na rynku budowlanym w ostatnich miesiącach br.

Targi odbyły się 5-6 września w formie online z możliwością spotkań na platformie Zoom. Ponad 300 partnerów sieci PSB prowadziło negocjacje handlowe z 76 dostawcami Grupy. Zwarto ponad 5000 kontraktów biznesowych o łącznej wartości 187 mln zł.  

Jesienne Targi PSB to wydarzenie, które nie tylko buduje relacje między uczestnikami, ale przyczynia się do lepszego rozpoczęcia jesiennego sezonu budowlanego. Tegoroczne negocjacje pozwalają spojrzeć optymistycznie na sytuacje w branży.

Dodatkowo na poprawę koniunktury na rynku powinien przyczynić się program „Bezpieczny kredyt 2 procent”. Przy czym jego efekty, w przypadku rozpoczynanych inwestycji indywidualnych, będą widoczne za kilka miesięcy. Inwestorów mogą zachęcać obecne ceny materiałów, które po gigantycznych podwyżkach, zaczęły się stabilizować. Ich średnia zmiana cen wyniosła +1% w sierpniu w stosunku do sierpnia ubr.

 

źródło: Grupa PSB Handel SA