RotoSwing, nowa linia klamek okiennych z zakrytą rozetką
RotoSwing, nowa linia klamek okiennych z zakrytą rozetką

Klamki okienne długo były zwykłym i mało interesującym, choć niezbędnym elementem funkcjonalnym. Jednak to właśnie one widoczne są na pierwszy rzut oka, a użytkownicy okien po kilka razy na dzień „biorą do je ręki”. Dzisiaj przedstawiciele branży nie mają już wątpliwości, jakie znaczenie odgrywa klamka w podnoszeniu rangi produktu „okno”. Element czysto funkcjonalny stopniowo wzbogacany jest przez producentów o akcenty estetyczne, nawiązujące do aktualnych trendów designerskich.
Nowy linię klamek pod nazwą „RotoSwing“ zaprezentowała firma Roto. Nowością jest zakryta rozetka i elementy ozdobne po bokach z możliwością wyboru koloru. Rezultatem jest nie tylko wzbogacenie w zakresie designu, ale również możliwość indywidualnego zestawiania kolorów. Boczne elementy ozdobne dostępne są na zamówienie we wszystkich kolorach RAL.

„Nowy standard“ klamek okiennych do uniwersalnego programu okuć rozwierno-uchylnych „NT“ w sześciu wariantach funkcjonalnych, np. standard, blokowana przyciskiem, zamykana na klucz.

Dostępna wstępnie w sześciu wariantach rodzina klamek dedykowana jest w pierwszej linii do rozwierno-uchylnych okuć „NT“. Mowa tu o wersjach: standard, zamykanej na klucz, Secustik, blokowanej przyciskiem, TiltFirst oraz do drzwi balkonowych. Od końca 2010 r. rodzina klamek z dziesięcioletnią gwarancją na niezawodność działania, wyróżniająca się bardzo dobrą relacją ceny do jakości, rozszerzona zostanie na dalsze grupy produktów Roto.
„Nowy standard“ klamek okiennych „RotoSwing“ wyróżnia się przez komfortową obsługę, odporność na zużycie, niezawodne działanie i atrakcyjny wygląd, a także – przyjemny, dopasowany do dłoni kształt wygiętej linii. RotoSwing znajdzie z pewnością uznanie użytkowników okien przywiązujących znaczenie do estetyki, a producentom okien pozwoli odróżnić się od konkurencji.
Nowa rodzina klamek „Roto Swing“ ma zakrytą rozetkę i daje możliwość wyboru koloru bocznych elementów ozdobnych. To nowa jakość w zakresie designu, ponieważ elementy ozdobne dostępne są na zamówienie we wszystkich kolorach z palety RAL, co daje możliwość indywidualnych połączeń kolorystycznych.