Odkryj swoje wnętrze
Odkryj swoje wnętrze

Współczesne trendy w architekturze wnętrz pozwalają swobodnie łączyć zróżnicowane style, materiały oraz wzory. Aranżacyjne eksperymenty powinny jednak dążyć do osiągnięcia spójnej całości. Jak nie stracić głowy pośród tysięcy dostępnych na rynku farb, mebli, dekoracji i zaprojektować własne, harmonijne wnętrze?

Każdy z nas ma nie tylko odmienne preferencje estetyczne, ale również charakter, temperament i marzenia. Harmonijnie zaprojektowane wnętrze jest więc nie tylko wizytówką domowników, ale również wyrazem ich osobowości. Nieśmiały introwertyk raczej nie polubi jaskrawo żółtych ścian. Tradycjonalista będzie poszukiwał inspiracji w klasyce, a nie w ascetycznym, ultranowoczesnym designie. Dlatego przystępując do wybierania stylu, w którym ma być utrzymane wymarzone wnętrze, warto zadać sobie pytanie: które kolory mnie uspokajają, a które dodają mi energii? Które przytłaczają, a które sprawiają, że czuję się zrelaksowany i pełen optymizmu? Czy jestem otwarty na nowości, czy też trzymam się raz obmyślonej wizji i niechętnie eksperymentuję? Czy jestem pedantyczny, czy może uważam, że odrobina twórczego chaosu nikomu nie zaszkodzi? Czy przywiązuję szczególną wagę do detali?

Fusion dla niesfornych
Fusion stawia sobie za cel zaskakiwanie, zabawę konwencjami i poszukiwanie nietypowych rozwiązań. Bardziej niż jednorodność kompozycji ceni sobie indywidualną, nieszablonową koncepcję. Współczesnym materiałom może nadać wykwintną formę barokowego żyrandolu, albo na odwrót: szlachetny, drewniany stół rozświetlić fluoroscencyjnie zielonym obrusem. To styl wybierany przez ludzi kreatywnych i spontanicznych, którzy lubią eksperymentować i wychodzić poza utarte schematy.
Fusion nie jest w żadnym wypadku kiczowatą pstrokacizną, ale umiejętnym zderzeniem różnych, często sprzecznych stylistyk. Dlatego też trzeba posiadać duży zmysł estetyczny i zdolność planowania przestrzeni, aby nie popaść w przesadę. Efekt końcowy powinien olśniewać finezyjnym, intrygującym klimatem. Stanie się tak na pewno, gdy całości dopełnią drzwi Sorrento, firmy INVADO. Ich klasyczny urok widoczny w naturalnej, akcentującej usłojenie drewna fakturze kontrastuje z oszczędnym, geometrycznym układem przeszkleń. Taka kompozycja już od progu sygnalizuje, że to wnętrze zamieszkane jest przez ludzi z nietuzinkową wyobraźnią.

Dla miłośników ładu
Jeżeli irytują Cię bibeloty i pamiątki z wakacji poustawiane tłocznie na półkach, lubisz odkładać rzeczy na miejsce, a deskę do prasowania koniecznie musisz ukryć w szafie, żeby nie burzyła harmonijnej atmosfery, to prawdopodobnie znakomicie odnajdziesz się w minimalistycznym designie. Taka stylistyka „uwalnia przestrzeń” eliminując z niej to co chaotyczne i przytłaczające. Oszczędna ornamentyka, geometryzacja i spójna kolorystyka spodoba się na pewno miłośnikom naturalności i elegancji. Minimalizm pomimo swej oszczędnej formy prezentuje się niezwykle efektownie i dobrze zaaranżowany, jest świadectwem wysublimowanego gustu domowników. Jego harmonijnym uzupełnieniem na pewno będą drzwi Caprio, z najnowszej oferty INVADO. Subtelne przeszklenia i ciepłe barwy wiązu, kasztana lub mahoniu podkreślą stylowy charakter wnętrza i mocną osobowość jego mieszkańców.

Sentymentalnie i z wdziękiem
Współczesne trendy chętnie czerpią z finezyjnej stylistyki lat 30- tych. Ta nostalgiczna podróż w czasie prowadzi prosto do harmonijnych wnętrz, w których delikatne, kwiatowe motywy i kunsztownie wykonane drobiazgi królowały wraz z masywnymi meblami ze szlachetnego drewna. Mowa tu oczywiście o Art Deco.
W komfortowym, eleganckim klimacie tego stylu znakomicie odnajdą się osoby, dla których funkcjonalność jest równie ważna co estetyka. Art Deco dowartościowuje sprzęty codziennego użytku, które w jego wydaniu awansują do rangi małych dzieł sztuki. To idealna aranżacja dla tych, którzy cenią piękno zaklęte w szczegółach i poszukują równowagi między funkcjonalnością, a czystą dekoracyjnością. Drzwi Livorno, firmy INVADO stanowią prawdziwie włoską interpretację Art Deco. Jest w nich prostota romańskich budowli, którą równoważą nasycone barwy m.in. wiśni i orzecha włoskiego. Mocno uwydatnione linie usłojenia wraz z subtelnymi przeszkleniami, przez które wnika dzienne światło zachwycą sentymentalnych miłośników południowego słońca i szumiących, oliwkowych gajów.
Więcej inspiracji znajdziesz na www.invado.pl Zamieszczony tam bezpłatny Door Planner, program do aranżacji wnętrz, pozwoli Ci przetestować Twoje pomysły w wirtualnej przestrzeni lub stworzyć od podstaw oryginalny projekt.