ALURON wydłuża gwarancję na uszczelki do 12 lat
ALURON wydłuża gwarancję na uszczelki do 12 lat

Aluron Sp. z o.o. jest jedynym na polskim rynku systemodawcą, który samodzielnie wytwarza uszczelki TPE oraz wszystkie elementy tworzywowe niezbędne do produkcji kompletnych systemów aluminiowych. Kontrola całego procesu wytwórczego przekłada się na najwyższą jakość oferowanych produktów. Uniezależnia też firmę od dostawców zewnętrznych, dzięki czemu Aluron zapewnia swoim partnerom konkurencyjne ceny oraz krótkie terminy dostaw. Terminowość okazała się szczególnie ważna w ubiegłym roku w okresie przerwania łańcucha dostaw, kiedy to tylko Aluron był w stanie realizować zamówienia w siedem dni.

Doświadczenie i know-how zdobyte przez firmę przez lata produkcji uszczelek TPE dla segmentu stolarki drewniano-aluminiowej eksperci Aluronu przełożyli z czasem na konstrukcje aluminiowe. To, w połączeniu z wewnętrznymi testami przeprowadzanymi na gotowych konstrukcjach po kilku latach ich użytkowania, utwierdziło zarząd firmy w przekonaniu, że uszczelki z termoplastycznego elastomeru to przyszłość stolarki aluminiowej. Z tego powodu prezesi Aluronu podjęli decyzję o wydłużeniu gwarancji na uszczelki typu TPE z trzech do rekordowych dwunastu lat. Jest to obecnie najdłuższy okres gwarancyjny, jaki oferuje jakikolwiek systemodawca na polskim rynku na ten produkt.

Inwestorzy i wykonawcy, mówiąc o jakości okien i drzwi aluminiowych, często koncentrują się wyłącznie na systemie i szybach. Zapominają, że zastosowane uszczelnienie odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o długoletnią trwałość, szczelność i funkcjonalność konstrukcji. My w Aluronie o tym pamiętamy, dlatego naszym partnerom proponujemy nowoczesne uszczelki z TPE, które mają znacznie więcej zalet niż tradycyjnie stosowany w aluminium EPDM. Przede wszystkim termoplastyczny elastomer jest niezwykle sprężysty, dzięki czemu idealnie przylega i uszczelnia konstrukcję. Jest też odporny na niekorzystne oddziaływanie promieniowania UV. Nie kurczy się, nie blaknie i nie starzeje się, przez lata zachowując swoje właściwości fizyczne. W dzisiejszym świecie, w którym ekologia odgrywa bardzo ważną rolę, podstawową zaletą uszczelek TPE jest też ich całkowicie bezodpadowy proces produkcji. Co więcej, wyeksploatowany produkt w przeciwieństwie do swojego tradycyjnego gumowego odpowiednika poddaje się w 100% recyklingowi, dzięki czemu nie jest szkodliwy dla środowiska i klimatu.” – powiedział Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu.

Uszczelki TPE wykazują również znacznie lepsze właściwości techniczne niż ich gumowy odpowiednik. Współczynnik przenikania ciepła w przypadku syntetycznego kauczuku wynosi 0,14 W/m2K, analogicznie w uszczelkach EPDM równy jest 0,25 W/m2K. Uszczelki TPE są średnio o 30% lżejsze niż te z EPDM, prezentują też ponad dwukrotnie lepszy parametr wydłużania przy zerwaniu (odpowiednio 700% do 300%).

Produkcja uszczelek TPE przez Aluron daje partnerom biznesowym firmy szereg dodatkowych korzyści. Firmy wykonawcze mają możliwość zamówienia zgrzewanej uszczelki centralnej, która zostanie dostarczona jako gotowa do montażu „ramka”. Przekłada się to na zwiększenie estetyki naroża i poprawę szczelności całej konstrukcji. Jeśli projekt wymaga indywidualnego podejścia, Aluron produkuje również cienkościenne uszczelki o skomplikowanych kształtach. Na specjalne zamówienie klientów uszczelki mogą być barwione w różnych kolorach. Aluron w przeciwieństwie do większości systemodawców sprzedaje swoje uszczelki zarówno w rolkach, jak i w krótszych odcinkach.

 

źródło: Aluron