„Żegluj do domu” – Deceuninck zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną podczas XV Otwartych Regat Branży Budowlanej
„Żegluj do domu” – Deceuninck zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną podczas XV Otwartych Regat Branży Budowlanej

Czy można łączyć żeglowanie z pomaganiem? Oczywiście, że tak – za przepłynięte mile w XV edycji Regatta Business Poland Deceuninck wpłaci środki na wyposażenie Domów Ronalda McDonalda. Belgijski producent zaprasza do włączenia się w inicjatywę inne firmy uczestniczące w największych morskich regatach branży budowlanej. Dwa jachty Deceuninck – Elegant i Grando – o długości 46 stóp będą ścigać się z 30 innymi załogami po Adriatyku w dniach 3-10 września 2022 r.

Domy Ronalda McDonalda istnieją w Polsce dwa – w Krakowie i Warszawie, w sąsiedztwie największych szpitali pediatrycznych. Oferują bezpłatne zakwaterowanie dla rodzin hospitalizowanych dzieci, pozwalając najbliższym wspierać je w walce z chorobą. Budowę obu „domów poza domem” wsparła firma Deceuninck, dostarczając do ogrodowych stref wypoczynku systemy tarasowe Twinson. Teraz belgijski producent chce ponownie zapewnić wsparcie rodzinom chorych dzieci i zadeklarował przeznaczenie środków finansowych na wyposażenie Domów oraz Pokojów Rodzinnych prowadzonych przez Fundację Ronalda McDonalda.
O wysokości wpłaty zadecyduje łączna liczba mil pokonanych przez oba jachty wystawione przez firmę w najbliższych Otwartych Regatach Branży Budowlanej. XV edycja Regatta Business Poland odbędzie się w Chorwacji w dniach 3-10 września.

–  Regaty łączą ludzi i wymarzyliśmy sobie, by podczas tegorocznej edycji Regatta Business Poland dodatkowo zjednoczyć się w szczytnym celu. Dlatego zapraszamy i zachęcamy wszystkie firmy, jak również członków poszczególnych załóg, by włączyli się do akcji i razem z nami wsparli Fundację Ronalda McDonalda. Pozwoli to doposażyć Domy dla rodzin chorych dzieci, zapewniające im komfortowe miejsce do spania, odpoczynku i przygotowania posiłków, a przede wszystkim bliskość w trudnym czasie. Potrzeb bieżących jest wiele – mówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

Bliska obecność rodziców jest ogromnym wsparciem dla każdego dziecka, które trafia do szpitala i zmaga się z długotrwałą chorobą, na przykład nowotworową. Pobyt rodziny małego pacjenta jest możliwy, jeśli w sąsiedztwie szpitala jest Dom Ronalda McDonalda. Dla rodzin, które mieszkają zbyt daleko od szpitala, by do niego dojeżdżać, Dom to rozwiązanie wszystkich problemów. Bliskość, funkcjonalność, możliwość zabrania ze sobą rodzeństwa chorego malucha lub babci to dla osób, które poznały polskie Domy, ogromna niespodzianka. Na świecie Domy powstają od blisko 50 lat i jest ich prawie 400 przy największych szpitalach dziecięcych w 62 krajach. Słuchając głosu rodziców, wiemy, że choroba oznacza niejednokrotnie ogromne problemy finansowe, dlatego w Polsce pomoc Domów jest bezpłatna. Zaangażowanie Fundacji w publiczną medycynę pediatryczną służy wszystkim dzieciom, rodzinom, szpitalom – dodaje Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Otwarte Regaty Branży Budowlanej pod patronatem honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego organizowane są nieprzerwanie od 2008 roku, a po raz trzeci pod brandem Regatta Business Poland. Impreza łączy zdrową, sportową rywalizację z integracją środowiska, a odbywa się w niezwykłych przyrodniczo miejscach – w tym roku jachty płynąć będą m.in. wzdłuż linii brzegowej archipelagu wysp, na których znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych Chorwacji, Kornati. Na liście startowej XV edycji największych regat morskich poza granicami kraju znajdują się 32 jachty, które będą ścigać się w 3 klasach – jachty First 35 z genakerem popłyną w klasie A, w klasie B, w której rywalizuje belgijski producent, popłyną jachty Bavaria 46, natomiast w klasie C jachty o długości 55 stóp marki More 55 White. Zanim wystartują z malowniczej Mariny Źut, załogi będą miały dwa dni na przygotowanie i zaznajomienie się z jachtami – dla tych, którzy pierwszy raz biorą udział w tej branżowej imprezie, będzie to z pewnością niezwykłe żeglarskie doświadczenie.

Więcej informacji na stronach www.deceuninck.pl, www.frm.org.pl/pl oraz www.regattabusinesspoland.pl