WALA uchwyty do drzwi z podświetleniem LED
WALA uchwyty do drzwi z podświetleniem LED

Uchwyty na drzwiach prezentują się wspaniale, dostępne jest wiele charakterystycznych serii, a każda z nich zawiera kilka a nawet kilkadziesiąt różnych modeli uchwytów. Szerokie spectrum wyboru pozwala z łatwością dobrać odpowiedni uchwyt do panelu drzwiowego, tak by razem tworzyły spójny design. Natomiast gdy wzbogacimy uchwyt o systemy kontroli dostępu lub podświetlenie LED, które zaczyna grać główną rolę na drzwiach, światło przyciąga wzrok i wprowadza w pozytywny stan, zachęcając do wejścia.

Podświetlenie uchwytów na kilka sposobów:

LED’y dostępne są w kilku standardowych konfiguracjach. Podstawowy podział na taśmę LED i punkty LED. Taśma LED może być zamontowana w rurze uchwytu, ale również w tralce drewnianej. Warianty te delikatnie różnią się między sobą, głównie tym, ze w  tralce drewnianej taśma LED jest jednolita, a w rurze uchwytu podzielona na segmenty. Punkty LED w ofercie WALA dostępne są okrągłe lub kwadratowe, z tym, że te drugie możliwe są tylko w uchwytach o rurze kwadratowej i prostokątnej.

Kolorystyka podświetlenia LED też posiada kilka opcji, zarówno taśma LED jak i punkt LED dostępne są w standardowych kolorach:

Oczywiście jeśli klient wymarzy sobie podświetlenie LED spoza palety standardowej, w innej niż dostępna kolorystyka LED np. żółta, zielona, fioletowa itp. zrealizujemy to z przyjemnością.   

Ciekawe rozwiązania z podświetleniem LED:

Takim ciekawym rozwiązaniem może być zamontowanie w uchwycie punktów LED w kilku kolorach. Mogą świecić nieustannie lub mogą być sterowane za pomocą  mikrosensora, sensora dotyku lub mikroprzełącznika.

W tym przypadku mikrosensor jest dwufunkcyjny. Pierwsza funkcja (krótkie naciśnięcie) wyzwala sygnał dzwonka wewnątrz budynku. Druga funkcja (dłuższe naciśnięcie) wyłącza/wyłącza oświetlenie LED uchwytu. W tym klasycznym uchwycie P10 główną rolę gra czytnik linii papilarnych  IDENCOM w zaślepce, a dopełnieniem efektu jest mikrosensor z grawerem dzwonka oraz doświetleniem skrzydła drzwiowego.

 

 Niestandardowe zamówienie specjalne z taśmą LED zamontowaną z boku uchwytu. Realizacja zrodziła się z pomysłu, aby zamontowany na drzwiach uchwyt podświetlał tabliczkę z numerem domu. Wygląda nieziemsko i jest to praktyczne rozwiązanie zastępcze dla kinkietu, który miałby za zadanie podświetlenie numeru domu.  

 

 

Efekt świetlny stosunkowo często wykorzystywany w uchwytach długich. Punkty LED w zaślepce uchwytu. Doskonale sprawdzą się w roli podświetlenia podestu wejścia do budynku.

 

 

 

 

Uchwyty do drzwi wzbogacone o subtelne i nadające klasy podświetlenia są ciekawym urozmaiceniem zastępującym klasyczną klamkę.  Niemalże wszystkie uchwyty mają możliwość takiego „tuningu”, nawet uchwyty kieszeniowe można podświetlić wewnątrz profilu ukrytego w panelu drzwiowym. Jak widać na jednym z poprzednich zdjęć nie musimy się ograniczać do tylko jednej elektroniki, możemy skonfigurować uchwyt z kompozycją elektroniki i systemami kontroli dostępu wraz z podświetleniem.

Wszystkie standardowe uszlachetnienia elektroniczne dostępne w ofercie WALA można przejrzeć na stronie :  https://www.wala.pl/pl/Systemy-kontroli-dostepu