Markizy idealnie wkomponowane w dom
Markizy idealnie wkomponowane w dom

Właściciele tego pięknego domu przeprowadzili kompleksową modernizację jego zewnętrznej części. Remontując elewację postanowili wyposażyć swoje największe okna w nowoczesne i komfortowe rozwiązanie. Postawili na markizy zewnętrzne FAKRO VMZ Solar, które skutecznie zlikwidowały problem nadmiernego nagrzewania pomieszczeń.

Skuteczna ochrona przed upałem

Duże okna w domu wyglądają pięknie oraz zapewniają mnóstwo życiodajnego światła w salonie i jednocześnie pozwalają na kontakt z otoczeniem. Niestety duże przeszklenia to także problem z nadmiernym nagrzewaniem. Dzięki zamontowaniu markiz po zewnętrznej stronie okien zablokowany został napływ gorącego powietrza do salonu. Jednocześnie naturalne światło swobodnie przedostaje się do pomieszczenia. W ten sposób markizy nie ograniczają widoku a słońce nie może nagrzać wnętrza.

Zasilane słońcem

Markizy VMZ Solar wykorzystują energię słoneczną w najbardziej efektywny sposób. Zasilane są przez zintegrowany panel solarny, który zamienia światło słoneczne na energię wykorzystywaną do ich sterowania. Dzięki zastosowaniu panelu słonecznego, właściciele nie musieli przeciągać przewodów elektrycznych aby doprowadzić prąd, a markizy obsługują za pomocą pilota, który działa poprzez protokół Z-Wave. Oznacza to, że każdą markizą można sterować indywidualnie.

Ładne i praktyczne

Markizy VMZ Solar do okien pionowych to nie tylko praktyczne i komfortowe rozwiązanie, ale także bardzo estetyczne. Budowa i wykończenie markiz pozwoliło na wkomponowanie ich nie tylko w bryłę budynku, ale też kolorystyczne dopasowanie do okien. Markizy pełnią także funkcję moskitiery – w ciepłe letnie wieczory można spokojnie siedzieć przy otwartych oknach bez obawy pogryzienia przez owady.

 

 

Nazwa inwestycji: Groesbeek, Holandia

Zastosowane produkty FAKRO: markizy VMZ Solar

 

 

źródło: Fakro