Kontrola stojaków transportowych za pomocą systemu RFID
Kontrola stojaków transportowych za pomocą systemu RFID

W branży stolarki otworowej wielu producentów zmaga się z problemem dużych strat stojaków do transportu szyb i okien. Przetrzymywanie ich przez kontrahentów i nieterminowe zwroty zwiększają koszty oraz wymagają regularnego uzupełniania braków. Firma MasterID znalazła sposób na skuteczną kontrolę stojaków i obniżenie kosztów związanych z ich eksploatacją.

Monitoring stojaków transportowych i niższe koszty

Stojaki transportowe są stosunkowo kosztowym składnikiem logistyki okiennej, dlatego ich ścisła kontrola jest bardzo ważna dla firm produkujących i transportujących znaczne ilości okien. Przy dużych obrotach zapanowanie nad zwrotami i przepływem stojaków jest nie lada wyzwaniem. Dzięki technologii RFID proces ten staje się tańszy i znacznie prostszy w obsłudze, gdyż wszystkie posiadane stojaki można z łatwością monitorować za pomocą znaczników i czytników fal radiowych.

Systemowe zarządzanie stojakami dla producentów szyb i okien

Wprowadzany do oferty system jest odpowiedzią firmy na sygnały płynące bezpośrednio z rynku.

Zauważyliśmy, że powtarzające się informacje o trudnościach ze skuteczną kontrolą stojaków wśród producentów okien nie są pojedynczymi przypadkami, ale realnym problemem całej branży. Stwierdziliśmy, że mając do dyspozycji naszą wiedzę i technologię jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. I tak też się stało, czego wyrazem jest właśnie system MasterID Okna RFID – wyjaśnia Grzegorz Paul, współwłaściciel MasterID. – Naszym celem jest dostarczenie pierwszego systemowego rozwiązania do skutecznego zarządzania stojakami transportowymi, ponieważ nie zauważyliśmy, żeby na rynku funkcjonował jakikolwiek system tego typu, szczególnie oparty na RFID, który zyskałby powszechne uznanie w branży – dodaje.

Stojaki do transportu okien pod nadzorem RFID

System zakłada indywidualne, trwałe oznakowanie każdego stojaka tak zwanym tagiem RFID. Dzięki specyfice technologii radiowej monitorowanie i zarządzanie wszystkimi stojakami jest znacznie prostsze i bardziej efektywne niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych kodów kreskowych. Bezdotykowa identyfikacja stojaków z dużych odległości zapewnia oszczędność czasu, automatyczne odczyty i ich łatwe odszukiwanie w terenie.

Nowe rozwiązanie jest kierowane do wszystkich producentów okien, szyb i elementów stolarki otworowej, którzy swoje produkty transportują na specjalnych zwrotnych stojakach. Więcej o funkcjonalności, specyfice i możliwościach wdrożenia tego systemu można znaleźć na stronie producenta.

--

MasterID
- strona systemu: https://www.masterid.pl/okna-rfid-stojaki-transportowe/
- wpis w aktualnościach firmowych: https://www.masterid.pl/wprowadzamy-nowe-rozwiazanie-rfid-dla-branzy-okiennej/