Taśma uszczelniająca fugi z technologią Mikrotherm
Taśma uszczelniająca fugi z technologią Mikrotherm

Firma ISO-Chemie opracowała wielofunkcyjną taśmę uszczelniającą do izolacji termicznej nienarażonych na warunki pogodowe połączeń okien, fasad, budynków drewnianych i pokryć dachowych.  Dzięki nowatorskiej technologii Mikrotherm, ISO‑BLOCO XTHERM ma niską przewodność cieplną i bardzo dobre wartości izolacji akustycznej do 62 dB.

Oprócz doskonałej izolacji termicznej i właściwości dźwiękochłonnych, taśma uszczelniająca ma wysoką zdolność przejmowania ruchów fug i dlatego jest idealna do uszczelniania fug ruchomych przy zakrytej zabudowie. Wilgoć, która może być zamknięta w fudze, może wydostać się przez strukturę materiału otwartego na dyfuzję par. Dzięki temu fuga pozostaje sucha i można uniknąć tworzenia się pleśni.

Wstępnie sprężona, impregnowana taśma uszczelniająca z elastycznej pianki PUR może być stosowana w wielu różnych obszarach konstrukcyjnych niezależnie od pogody. Ponieważ efekt Mikrotherm rozciąga się na całą głębokość zabudowy, ISO-BLOCO XTHERM jest szczególnie odpowiednia do montażu elementów budowlanych o większych głębokościach zabudowy ramy oraz powszechnych drzwi domowych i drzwi przesuwnych. Ze względu na niski nacisk taśmy w fudze mogą być zredukowane dociski występujące w drzwiach przesuwnych w obszarze nadproża.

Przy montażu okien taśma idealnie nadaje się do prostego i niezawodnego uszczelniania fug w obszarze środkowej płaszczyzny funkcjonalnej połączeń okiennych i drzwiowych. Ponieważ ISO-BLOCO XTHERM ma wysoki zakres zastosowań w fugach. W ten sposób różne połączenia mogą być niezawodnie uszczelnione w jednym kroku roboczym, przy użyciu tylko jednego wymiaru taśmy. Oszczędza to cenny czas pracy i koszty uszczelniania okien. Wielofunkcyjną taśmę uszczelniającą fugi można łączyć z innymi produktami systemu uszczelnień okiennych oraz zintegrowanymi systemami izolacji cieplnej (WDVS) firmy ISO‑Chemie. ISO-BLOCO XTHERM jest dostępna dla konstrukcji okien o głębokości zabudowy od 30 do 200 mm oraz w różnych wymiarach dla fug od 4 do 60 mm.

 Tak działa technologia Mikrotherm

 

W budownictwie fasadowym taśma może być stosowana jako połączenie szalunkowe, a także jako nakładka na beton lub elementy betonowe. W budownictwie suchym i drewnianym nadaje się do projektowania wnętrz lekkich ścian działowych lub rozdziału w podwójnych podłogach. W pokryciach dachowych ISO-BLOCO XTHERM może być również stosowana do izolowania płatwi dachowych oraz okien dachowych.

W zakresie domowego zdrowia, środowiska i higieny powietrza w pomieszczeniach, ISO‑BLOCO XTHERM została zatwierdzona przez GEV (Gemeinschaft Emissionkontrollierte Verlegewerkstoffe, Klebstoffe und Bauprodukte e. V.) i zgodnie z EMICODE® klasyfikowana jest jako "bardzo niskoemisyjna" w klasie Premium. Certyfikacja potwierdziła, że niskoemisyjna taśma nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji do powietrza w pomieszczeniu i dlatego może być stosowana w pomieszczeniach bez wahania.

ISO-Chemie złożyła wniosek o opatentowanie tej innowacyjnej taśmy uszczelniającej fugi z technologią Mikroterm i udziela 10-letniej gwarancji w zastosowaniu na ten produkt uszczelniający.

 

Więcej informacji na stronie: www.iso-chemie.pl/xtherm