Zmiana w Zarządzie SOKÓŁKI
Zmiana w Zarządzie SOKÓŁKI
Od 10 lutego 2010 roku obowiązki Prezesa Zarządu Sokółka Okna i Drzwi S.A. pełni Przemysław Cieszyński, który zastąpił na tym stanowisku Caya Strandena. Po ponad 3-letniej pracy w firmie Sokółka Okna i Drzwi S.A., Cay Stranden zdecydował się zrezygnować z kierowania spółką z powodów osobistych. Na okres do zatrudnienia jego docelowego następcy, na Prezesa Zarządu został powołany Przemysław Cieszyński.

Przemysław Cieszyński jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej (specjalność Systemy Informacyjne) oraz programu MBA na Vanderbilt University w Nashville, USA (stypendium Fulbright’a).

Następnie w toku pracy zawodowej zdobył szerokie doświadczenie poprzez prowadzenie licznych projektów doradczych i pełnienie funkcji managerskich, np. w: Tricon (PepsiCo) jako Dyrektor IT, Accenture jako Senior Manager, Kolaja & Partners jako Dyrektor Wykonawczy oraz Polcard, jako Członek Zarządu. Od grudnia 2005 roku prowadził działalność gospodarczą pod marką Raitaro, w ramach której realizował projekty strategiczne i restrukturyzacyjne. W grudniu 2006 został współzałożycielem firmy doradczej Raitaro Partners.

Przemysław Cieszyński posiada łącznie ponad piętnastoletnie, zróżnicowane doświadczenie funkcjonalne (sprzedaż, IT, operacje, zaopatrzenie, marketing, strategia) i branżowe (bankowość, przemysł, gastronomia, media, doradztwo, integracja systemów).

W dniu 26 lutego została również podjęta decyzja, że dwaj Członkowie Zarządu Sokółka Okna i Drzwi SA, Pan Mariusz Grzybowski oraz Pan Grzegorz Uściłko zaprzestają pełnić swoje funkcje i kończą pracę dla Spółki.

Obaj Panowie pracowali dla Spółki w okresie dużych zmian i mierzenia się z trudnymi wyzwaniami. Właśnie obecnie przypada zakończenie łączących obu Panów z Grupą Inwido kontraktów managerskich, co jest naturalnym wypełnieniem ich misji. Dotychczasowemu Zarządowi, w komunikacie Sokółki, wyraża się serdeczne podziękowania za trud i wysiłek włożony w rozwój firmy wraz z życzeniami dalszych sukcesów zawodowych.