Ruszyła nowa hala produkcyjno-magazynowa AWILUX
Ruszyła nowa hala produkcyjno-magazynowa AWILUX

Pod koniec 2021 roku firma AWILUX uruchomiła nową halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią socjalno-biurową. Obejmujący ponad 6.000 m2 nowy obiekt AWILUX stanowi część czterohektarowego zakładu produkującego stolarkę okienno-drzwiową w klasie premium.


Fot. Awilux

Mimo niesprzyjających warunków epidemiologicznych, firma AWILUX poszerza ofertę produktową i kontynuuje rozpoczęte inwestycje. Jedną z nich jest obejmująca około 3.000 m2 hala do produkcji stolarki aluminiowej, wyposażona w nowoczesne maszyny do produkcji. Kolejne 3.000 m2 stanowi magazyn wyrobów gotowych. Powierzchnia socjalno-biurowa w nowo powstałym obiekcie to dodatkowe 800 m2. W ramach tej inwestycji powstała także wiata do przechowywania szyb zespolonych.

Rozwój na przekór trudnościom

Rozbudowa nowej części zakładu AWILUX rozpoczęła się pod koniec grudnia 2020 roku, a w listopadzie 2021 roku obiekt został oddany do użytku. W ten sposób powiększono część produkcyjną działu produkcji okien i drzwi z aluminium oraz powierzchnię przeznaczoną do kompletacji i przygotowania wysyłek. Uruchomiony został również magazyn wyrobów gotowych oraz szyb zespolonych, a zwiększający się zespół pracowników AWILUX zyskał nowe pomieszczenia biurowe i socjalne. Wraz z rozbudową zakładu, zmieniła się także organizacja ruchu w firmie – uruchomiony został nowy wjazd na teren zakładu od ulicy Geodetów.


Marek Sprengel
Prezes firmy AWILUX

 Jak komentuje Marek Sprengel, prezes firmy AWILUX, wraz z zakończeniem budowy nowej hali produkcyjnej oraz magazynu wyrobów gotowych, zwiększono również zatrudnienie do niemal 300 osób: - Wierzymy, że dotykające całą branżę w 2021 roku problemy surowcowe będą powoli zanikać i w roku 2022 będziemy mogli w pełni wykorzystać nasze moce produkcyjne.


Fot. Awilux

Obecnie łączna powierzchnia zakładu AWILUX to ponad 40 000 m2 – z czego obiekty pod dachem zajmują około 15 000 m2. Obejmują one powierzchnię produkcyjną i magazynową oraz obiekty socjalno-biurowe.

 

źródło: Awilux Polska