PORTA z rekordowym wynikiem w rankingu magazynu Builder
PORTA z rekordowym wynikiem w rankingu magazynu Builder

PORTA KMI POLAND zajęła rekordową, 49 pozycję, na liście 100 największych producentów materiałów budowlanych w Polsce, ogłoszonej przez branżowy magazyn Builder.

Na ten wynik złożyło się 470 mln zł przychodów ze sprzedaży i 55 mln zł zysku netto. W porównaniu do zeszłorocznego rankingu firma z Bolszewa awansowała aż o 11 pozycji, zwiększając przychody o 71 mln zł, a zysk o 23 mln zł. Ta ostatnia wartość oznacza, że w ciągu zaledwie roku zysk netto PORTA KMI POLAND wzrósł o niemal 72%.

 

Grzegorz Białczak - Wiceprezes Zarządu PORTA KMI POLAND

 

Najwyższa pozycja, jaką kiedykolwiek zajęliśmy w prestiżowym rankingu Buildera, pokazuje dwie rzeczy. Po pierwsze, że jesteśmy na dobrej drodze do dalszego, intensywnego rozwoju i ekspansji na inne rynki. A po drugie, że nasza strategia rozwoju firmy działa również w niełatwym dla całego rynku czasie. Pandemia pokrzyżowała szyki wielu przedsiębiorstwom, a nasze tempo wzrostu jest więcej niż dobre. Ten wynik cieszy, tym bardziej że zadyszka była widoczna w branży: stu największych producentów materiałów budowlanych wygenerowało w 2020 r. łącznie blisko 5 mld zł mniej przychodów niż rok wcześniej  - Grzegorz Białczak, Wiceprezes Zarządu PORTA KMI POLAND 

Trzecia edycja rankingu ukazała się w styczniowym numerze Buildera. Ranking jest elementem projektu Build the Future, zainicjowanego w 2019 r. przez redakcję miesięcznika we współpracy z PwC Polska i Bisnode Polska (obecnie Dun&Bradstreet). Jego celem jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.

Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu poddano finanse 300 firm, generujących przychód na poziomie blisko 150 mld złotych rocznie, co stanowi prawie 7 proc. polskiego PKB.

 

źródło: Porta