Deceuninck nowym współsponsorem grupy Pro Team Alpecin – Fenix
Deceuninck nowym współsponsorem grupy Pro Team Alpecin – Fenix

Firma Deceuninck z dumą informuje, iż zawarła umowę sponsorską z grupą kolarską Alpecin – Fenix, począwszy od 2022 r. Angażując się w tę nową współpracę, firma Deceuninck potwierdza swoją niezachwianą wiarę w moc kolarstwa. Obok współsponsorowania męskiej profesjonalnej drużyny kolarskiej, Deceuninck będzie również sponsorować drużynę kolarstwa górskiego, przełajowego i elitarnej kobiecej drużyny kolarskiej. Wspieranie kolarstwa kobiecego oraz samych sportsmenek w dalszym rozwoju ich karier w kolarstwie zawodowym idealnie wpisuje się w wyznawane przez firmę Deceuninck fundamentalne wartości różnorodności i równości płci.

Począwszy od roku 2022 Deceuninck łączy swoje siły z zespołem kolarskim Alpecin – Fenix kierowanym przez Philipa i Christopha Roodhooft. Zespół z Mathieu van der Poelem na czele będzie się głównie koncentrować na odnoszeniu sukcesów w klasykach wiosennych. Mając w swoich szeregach takich sprinterów jak Jasper Philipsen czy Tim Merlier, zespół zamierza też odnosić zwycięstwa etapowe w wyścigach cyklu Grand Tours. Ponadto, grupa ta z pewnością doskonale wykaże się w kolarstwie przełajowym i górskim. Do końca roku 2021 Deceuninck pozostaje głównym sponsorem grupy kolarskiej Wolfpack. Firma Deceuninck chciałaby podziękować zespołowi Wolfpack za inspirację i siłę ducha sportowego oraz niezapomniane chwile w ciągu ostatnich 3 lat.

Francis Van Eeckhout, CEO Grupy Deceuninck powiedział: „Jestem zachwycony, mogąc zakomunikować to partnerstwo z grupą kolarską Alpecin – Fenix. Wspieranie zarówno młodych talentów jak i wzmacnianie kolarstwa kobiecego są dwiema wartościami, które bardzo sobie cenią obie nasze strony. Osobiście z wielkimi nadziejami podchodzę do wiosennych klasyków, a zwłaszcza do Tour of Flanders. Wierzymy, że w ścisłej współpracy z zespołem kolarskim Alpecin – Fenix nasza marka będzie mocno wyróżniała się przez cały sezon”.

Philip Roodhooft, Dyrektor generalny grupy kolarskiej Alpecin – Fenix: „Bardzo cieszymy się z partnerstwa z firmą Deceuninck. Widzimy wspaniały rozwój naszego zespołu w ciągu ostatnich kilku lat, lecz jesteśmy jeszcze daleko od osiągnięcia końca tej podróży. Dołączenie Deceuninck do naszych obecnych partnerów zapewni nam środki konieczne do potwierdzenia naszego aktualnego wysokiego poziomu sportowego, a jednocześnie do dalszego rozwoju i realizowania naszych ambicji na przyszłość. Jako belgijska międzynarodowa firma rozumieją nasze ciągłe dążenie do perfekcji i ambicje. Jestem więc przekonany, że dzięki temu dopasowaniu będziemy osiągać znakomite wyniki razem.”

 

źródło: Deceuninck