Wszechstronność na każdą kieszeń – ogrodzenie panelowe Fox
Wszechstronność na każdą kieszeń – ogrodzenie panelowe Fox

Estetyczne wykonanie, wytrzymałość, minimalistyczna forma, przystępna cena i wszechstronność – to cechy, którymi charakteryzują się ogrodzenia panelowe. Idealnym przykładem takiego rozwiązania jest ogrodzenie panelowe Fox firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

 

Wiele obiektów, jedno ogrodzenie

Potrzeba zabezpieczania przed nieupoważnionym dostępem może dotyczyć obiektów różnego rodzaju. W zależności od konieczności będą to zarówno domy mieszkalne jedno- i wielorodzinne, ale też budynki handlowe, sportowe, przemysłowe czy nawet tereny zielone. Przy takiej różnorodności można się natknąć zarówno na olśniewające architektonicznie realizacje, jak i obiekty o mniej atrakcyjnej formie.  Panel Fox z oferty Plast-Met sprawdzi się w każdym przypadku – w towarzystwie ciekawej architektury stanowi rozwiązanie dyskretne i estetyczne, które nie przesłania bryły, pozwalając na jej podziwianie. Natomiast gdy obiekt jest mniej reprezentacyjny, doskonale porządkuje otoczenie i dopasowuje się do charakteru założenia architektonicznego.

 

Urok przetłoczeń

System ogrodzeń Fox składa się z paneli ogrodzeniowych i słupów przęsłowych o wymiarach 60 x 40 mm. Mocowanie odbywa się za pomocą obejm montażowych. System posiada oznaczenie 4/4 wskazujące, że panel jest zgrzewany z prętów stalowych poziomych i pionowych o średnicy 4 mm.

Z kolei oznaczenie 4W mówi nam, że panel posiada 4 przetłoczenia (wygięcia w kształcie trójkątnym na powierzchni). W ofercie firmy dostępne są też panele z 3 i 2 przetłoczeniami oznaczone kolejno 3W i 2W. Obecność tego elementu na powierzchni ma wpływ na sztywność produktu, ale także na wygląd ogrodzenia. I tak panel 2W daje wrażenie gładkości i jest chętnie montowany, gdy inwestorom zależy, aby ogrodzenie miało wygląd  przeziernej, niemal niezauważalnej przegrody w spokojnym rytmie opasającej posesję. Z kolei panele z większą liczbą przetłoczeń urozmaicają otoczenie, stanowiąc element przypominający przestrzenną rzeźbę. Dobrze sprawdzają się szczególnie wokół ogrodów bogatych w małą architekturę oraz rośliny. Panel Fox jest zakończony z obu stron pionowymi końcówkami.

 

Kolory i dodatki

Ogrodzenie panelowe Fox powstaje przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, w zautomatyzowanym i sterowanym komputerowo procesie produkcji. Jest długotrwale zabezpieczane antykorozyjne systemem Duplex, polegającym na nałożeniu na ogniową powłokę cynkową specjalnej powłoki malarskiej. Chroni ona cynk przed utlenianiem i przedłuża jego żywotność. Ogrodzenie panelowe Fox dostępne jest w atrakcyjnej gamie kolorystycznej i może zostać wyposażone w dopasowaną furtkę, bramę dwuskrzydłową lub przesuwną o takim samym designie.

 

 

źródło: Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe