Precision Line – design ma znaczenie
Precision Line – design ma znaczenie

Parametry techniczne są czynnikiem, który do tej pory najczęściej wpływał na decyzje zakupowe przy wyborze stolarki otworowej  z PVC. Jeszcze nie tak dawno stanowił kluczową rolę w podejmowaniu ostatecznej decyzji. Cała uwaga potencjalnego klienta była skierowana na energooszczędność, termoizolacyjność oraz akustykę. Wynikało to z faktu, że produkcja stolarki oparta była o stare technologie, w których estetyka zgrzewu odbiegała od oczekiwań.

Zgrzew to miejsce łączenia elementów konstrukcyjnych stolarki otworowej. Elementy konstrukcyjne czyli profile łączy się poprzez zgrzewanie. W efekcie tradycyjnego zgrzewania powstawała wypływka, po usunięciu której powstawał tzw „rowek” i naroże wymagało markerowania.  Oczywiście miało to wpływ na późniejsze użytkowanie i opinie klientów. W narożach  gromadził się kurz oraz powstawały trudne do usunięcia zabrudzenia.  Aby skutecznie odwrócić uwagę klienta od tych mankamentów, które wynikały z ówcześnie stosowanej technologii producenci kierowali uwagę klientów na różnego rodzaju współczynniki, aby podkreślić ich kluczową rolę w użytkowaniu stolarki okiennej.

Zmieniły się trendy, zmieniło się postrzeganie okien czy drzwi. Kiedyś niewielkich wymiarów zasłonięte za firanami czy zasłonami, dziś zajmujące większość ścian oraz  mocno wyeksponowane. Zaczęto zwracać coraz większą uwagę na dopasowanie do wnętrza, estetykę wykonania oraz szeroko pojęty design. Okna zaczęły stawać się elementem stałego wyposażenia, które miało cieszyć nasze oczy przez najbliższe kilkanaście lat. Zaczęto zwracać uwagę na detale oraz estetykę wykonania zgrzanych elementów. 

Polska Myśl Światowa Jakość

Rosnące wymagania wobec branży producenckiej oraz nowe trendy  wzięła pod uwagę polska firma PREZ-MET, która opatentowała nowatorską technologię Precision Line, polegającą na zgrzewaniu bezwypływkowym, przy użyciu stempli formujących wypływkę. Precision Line to nie tylko technologia, to nowe spojrzenie na stolarkę otworową. Jak podkreśla Prezes PREZ-MET Marek Klimek wsłuchiwanie się w potrzeby rynku oraz szybkie reagowanie na rosnące oczekiwania klientów są mottem, na którym firma opiera swoją strategię. 

W technologii Precision Line   do zgrzewania wykorzystywane są wymienne stemple, które formują wypływający materiał. Szerokość zgrzewania w nowej technologii wynosi 0 mm. Dzięki temu innowacyjnemu w skali światowej rozwiązaniu nie występuje rowek, gdyż wyeliminowano używanie noży ścinających. Materiał, który wypłynął ponad profil okienny jest usuwany bezpośrednio na zgrzewarce. Uzyskany w ten sposób zgrzew   cechuje niespotykana estetyka wykonania przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałościowych zgrzanego naroża.

W ostatnich tygodniach firma MK OKNO z Pleśnej zakupiła linie zgrzewająco-czyszczącą pracującą w oparciu o technologię Precision Line®.

MK OKNO z Pleśnej to uznany producent stolarki otworowej z małopolski. Poszukując nowych rozwiązań technologicznych dla swojej firmy, w ramach dni otwartych fabrykę PREZ-MET odwiedził Przemysław Mirek, Prezes Zarządu MK OKNO, gdzie przekonał się o wyjątkowych efektach technologii Precision Line. Jak powiedział, ta innowacyjna technologia jest dokładnie tym czego obecnie oczekuje rynek.

Jak podkreśla Prezes MK OKNO Przemysław Mirek zainteresowanie ofertą PREZ-MET wynikało również z faktu że jest to polski producent, którego oferta nie tylko dorównuje ale w niektórych przypadkach przewyższa ofertę globalnej konkurencji.

 

 

źródło: Prez-Met - OKNO 3/2020