MYŚLENICE: 150 m² ekspozycji w nowym salonie PAGEN
MYŚLENICE: 150 m² ekspozycji w nowym salonie PAGEN

Małopolski producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych otworzył właśnie swój nowy salon firmowy w Myślenicach. Showroom w nowej lokalizacji przy ul. Kasprowicza 4a (I piętro), to największa w mieście ekspozycja stolarki otworowej. Na powierzchni 150 m² w interesujący sposób zaprezentowano flagowe produkty firmy PAGEN wzbogacone o rozwiązania Smart Home. Budujesz dom? Planujesz zakup okien? – koniecznie odwiedź ten nowy punkt na mapie Myślenic!

Wśród asortymentu prezentowanego w nowym salonie oprócz okien PVC w systemach Schüco i Salamander, Klienci mogą obejrzeć także okna aluminiowe, drzwi wejściowe z naświetlami bocznymi, bramę garażową, ale także coraz bardziej popularne żaluzje fasadowe i rolety adaptacyjne. Dzięki temu w jednym miejscu możliwy jest zakup wszystkich produktów niezbędnych „do zamknięcia” domu w stanie surowym.  To największa tego typu ekspozycja w mieście, w którym sprzedaż naszych produktów prowadzimy już od 18 lat – powiedziała Anita Wierciak-Kaperek, Dyrektor ds. Sprzedaży firmy PAGEN Sp. z o.o.

Drzwi tarasowe w dwóch wariantach

Szczególnie interesująco w myślenickim showroomie prezentuje się zestawienie eksponowanych drzwi tarasowych HST. Z jednej strony możemy obejrzeć drzwi tarasowe HST ExclusiveSlide w przesuwnym systemie Schüco, w którym szczególnie zadbano o staranne zabezpieczenie wszystkich elementów konstrukcyjnych, dzięki którym odpowiadają one restrykcyjnym kryteriom stawianym domom wysokoenergooszczędnym. Z drugiej zaś możemy obejrzeć nowość w ofercie PAGEN – aluminiowe drzwi tarasowe w systemie Aluprof SKYLINE, których maksymalna wysokość może sięgać 4 metrów, a ich ruchome skrzydło może ważyć nawet 700 kg!

Skrzydło drzwi wykonanych na bazie MB-Skyline jest ukryte w ościeżnicach dolnych i górnych. W wariancie z napędem lub ryglowaniem na słupku również boczne ramy pozostają niewidoczne. Sama ościeżnica została zaprojektowana tak, by produkt był jak najwygodniejszy w użytkowaniu, jest więc maksymalnie płytka - mierzy zaledwie 23 mm. Szerokość słupka również została zminimalizowana i widoczne łączenie skrzydeł ma jedynie 25 mm. SKYLINE łączy w sobie spektakularny design, znakomitą izolacyjność cieplną i akustyczną, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych projektach, gdzie najważniejszą rolę gra światło dzienne i elegancja – powiedział Arkadiusz Gemza, Product Manager w firmie PAGEN Sp. z o.o.

Drzwi wejściowe w dwóch wariantach

Na ekspozycji w podobny sposób zestawiono drzwi wejściowe PVC Modern Line wykonane w opatentowanej technologii V-PERFECT® z drzwiami aluminiowymi Premium Line wzbogaconymi o efektowne naświetla boczne z luster weneckich. Drzwi Premium Line w profilu Aluprof MB-86 wyposażono w zasuwnicę AV3 Bluematic, klawiaturę z kodem, kryte zawiasy oraz obustronny panel nakładkowy. 

Wspomniany automatycznie ryglujący zamek 3-punktowy blueMatic EAV3 z otwieraniem elektrycznym to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie. W momencie domknięcia drzwi dochodzi do ich automatycznego zaryglowania. Otwieranie drzwi od zewnątrz odbywa się przy użyciu silnika elektrycznego 12V, który powoduje cofnięcie rygli masywnych i zapadki. Sterować otwarciem zamka można przy pomocy pilota, transpondera lub innych urządzeń do otwierania bez użycia klucza. Zamek blueMatic EAV3 charakteryzuje wysoka odporność na włamanie, potwierdzona certyfikatami renomowanych instytutów. Na wyjątkową wygodę użytkowania zamków blueMatic wpływ ma nie tylko automatyczne ryglowanie, ale także blokada niezamierzonego wysunięcia rygli, która pozwala uniknąć ewentualnego uszkodzenia ościeżnicy. 

Rozwiązania dla domów inteligentnych

Prezentowane rolety, żaluzje fasadowe, bramę oraz drzwi wejściowe zintegrowano w system Smart Home. Sercem systemu Somfy jest centrala TaHoma® , która łączy różne domowe urządzenia w jeden kompletny system, dając nam szereg funkcjonalności. Możemy tak ustawić działanie różnych elementów wyposażenia domu, by rutynowe czynności były wykonywane bez angażowania naszej uwagi. Scenariusze możemy aktywować fjednym kliknięciem w aplikacji, a także automatycznie o określonych godzinach lub w oparciu o dane z czujników.

Przykładowo w harmonogramie możemy określić, że od poniedziałku do piątku rolety podniosą się o godz. 6:00, by zagwarantować nam łagodną pobudkę, a z kolei w weekend o 9:00, żebyśmy mogli pospać nieco dłużej. Jeśli do naszego systemu dodamy czujniki, na przykład temperatury lub słoneczny możemy jeszcze bardziej zautomatyzować działanie naszych urządzeń domowych. Co więcej, dzięki Smart Home możemy nie tylko żyć komfortowo, ale też zabezpieczyć dom, gdy jesteśmy na przykład na wakacyjnym wyjeździe - urządzenia mogą bowiem symulować naszą obecność. Wystarczy ustawić w centrali TaHoma®, o której godzinie rolety będą się zamykać i otwierać, a oświetlenie włączać i wyłączać. Nasz dom będzie tętnił życiem, nawet gdy my będziemy daleko od niego.

Więcej informacji o produktach i promocjach firmy PAGEN na stronie www.pagen.pl oraz w Salonie Firmowym w Myślenicach przy ul. Kasprowicza 4a (I piętro).