Filplast Pure Air okno, które jest oczyszczaczem powietrza
Filplast Pure Air okno, które jest oczyszczaczem powietrza

Oczyszczają powietrze ze smogu, intensywnych zapachów, mikropyłków, alergenów, wirusów i bakterii – okna Filplast z powłoką Pure Air działają jak oczyszczacze powietrza, ale nie potrzebują zasilania ani wymiany filtrów. Czy jesteśmy świadkami nanorewolucji w branży okiennej?

Do znanych i zyskujących coraz większą popularność betonu i farb fotokatalitycznych dołączyły okna. Fotokatalityczną nanopowłokę Filplast Pure Air nanosi się na szyby w zakładzie produkcyjnym lub na już zamontowanych oknach. Powłoka trwale wiąże się ze szkłem i działa nieprzerwanie przez 30 lat. Nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych, nie można jej usunąć konwencjonalnymi środkami myjącymi, jest w pełni bezpieczna dla użytkowników, nie wpływa na przezierność szyby i nie zmienia parametrów technicznych okna.
 

Jak działa Filplast Pure Air?

Działanie innowacyjnej powłoki Filplast Pure Air bazuje na procesie fotokatalizy. Pod wpływem światła na powierzchni pokrytej powłoką zachodzi reakcja, która sprawia, że zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu  zostają przekształcone w śladowe ilości nieszkodliwych związków, takich jak dwutlenek węgla i para wodna. Pure Air wyróżnia się spośród innych produktów fotokatalitycznych tym, że działa zarówno pod wpływem promieni słonecznych, jak i światła sztucznego oraz ma najdłuższą dopuszczalną w Unii Europejskiej gwarancję - 30 lat.

Zdrowe powietrze dobrem luksusowym

Najpowszechniejszą chorobą cywilizacyjną są alergie, cierpi na nie już około 30% Europejczyków. Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu przyczyniają się również do zwiększonej zachorowalności na ostre zapalenia dolnych dróg oddechowych, chorobę niedokrwienną serca, choroby naczyniowe, raka płuc, a także na chorobę Alzheimera i demencję. Zastosowanie powłoki Pure Air znacząco redukuje te zagrożenia, skutecznie oczyszczając powietrze w pomieszczeniach.

Dla kogo jest Filplast Pure Air?

Dla wszystkich, którzy chcą prowadzić ekologiczny i zdrowy tryb życia, a w szczególności dla osób chorujących na astmę, alergie, dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych, mieszkańców miejscowości z problemem smogu oraz do budynków, w których przebywa wiele osób i gdzie jest największe ryzyko przenoszenia się wirusów i bakterii - punktów usługowych, sklepów, biurowców, urzędów, przychodni medycznych, restauracji, hoteli i siłowni.

 Nakładanie powłoki krok po kroku

Najpierw okno jest czyszczone specjalnym środkiem. Potem nanopowłoka jest nanoszona na szybę pistoletem natryskowym. Po 24 godzinach jest już trwale związana z szybą i nie można jej usunąć żadnym konwencjonalnym środkiem do mycia okien.

Ekipy nakładające powłokę potrzebują jedynie swobodnego dostępu do okien. Pracują w rękawiczkach, ochraniaczach na obuwie, zostawiają po sobie idealny porządek i krystalicznie czyste szyby.

Sprawdź, jak działa Filplast Pure Air

Największym obiektem, w którym można poczuć działanie powłoki Pure Air jest hala widowiskowo-sportowa w Kędzierzynie-Koźlu. Rozgrywane są tam mecze z udziałem Mistrzów Europy w siatkówce - Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Czystym, zdrowym powietrzem mogą się cieszyć też m.in. uczniowie Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej w Krapkowicach. Powłoka jest również nanoszona w stołówkach, salach konferencyjnych, a nawet samochodach. Klienci indywidualni najczęściej zamawiają powłokę do kuchni połączonych z salonem i sypialni.

Jednorazowy wydatek, zysk każdego dnia
 

Powłoka Pure Air, która sprawia, że okno staje się oczyszczaczem powietrza, wygrywa w konkurencji z elektrycznymi oczyszczaczami nie tylko ze względu na długą gwarancję i wygodę użytkowania, ale również cenę. Ta jednorazowa inwestycja nie ponosi za sobą dalszych kosztów eksploatacyjnych, z którymi musimy się liczyć, korzystając z tradycyjnych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy zestawienie przykładowych kosztów dla modelowego domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m2. Aby skutecznie oczyścić powietrze w całym domu przy użyciu elektrycznych oczyszczaczy należy zastosować takie urządzenia w każdym zamkniętym pomieszczeniu. W zestawieniu założono 5 urządzeń na cały budynek (trzy pokoje, kuchnia, salon). Alternatywą dla tych samych założeń jest zastosowanie na szybach 10 m2 powłoki Pure Air.
 

 

 

Powłoka Pure Air

Średniej klasy oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz z funkcją usuwania wirusów

Koszt zakupu dla całego budynku

7454,90 zł

5500

9500

Gwarancja

30 lat

2-5 lat

5 lat

Roczne zużycie energii

0 zł

650 zł

500

Koszt wymiany filtrów w skali roku

0 zł

1300

1950

Generowanie hałasu

Nie

Tak

Tak

 

 

Całkowity koszt miesięczny w skali

2 lat

310,62

391,67

600,00

5 lat

124,25 zł

254,17 zł

362,50 zł

10 lat

62,12

208,33

283,33

30 lat

20,71

177,78

230,55

 

 
 

 

filplast.pl 
 

 

OKNO 3/2021