Nice zapowiada dwucyfrową inwestycję dla nowej jednostki organizacyjnej Sun Shading Solutions
Nice zapowiada dwucyfrową inwestycję dla nowej jednostki organizacyjnej Sun Shading Solutions

Nice, włoski międzynarodowy koncern z sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, ogłosił na najbliższe 3 lata inwestycję liczoną w milionach EURO, mającą na celu zwiększenie produktywności założonej w styczniu 2021 roku, nowej jednostki organizacyjnej - Sun Shading Solutions, która specjalizuje się w produkcji automatyki i pilotów do osłon przeciwsłonecznych. W jej skład  wchodzą 2 zakłady - w Oderzo (Włochy - siedziba centrali Nice) oraz Schlierbach (Niemcy – siedziba centrali elero - marki Nice).

Sprzedaż produktów oferowanych przez Sun Shading Solutions,  za którą odpowiada Enzo Viola, prezes elero, odnotowuje znaczny wzrost dzięki szybko rozwijającemu się rynkowi i pozyskiwaniu wielu nowych klientów, co pozwoli osiągnąć solidne wyniki w 2021 roku.

Dzięki swojemu rozległemu doświadczeniu w tym sektorze i potwierdzeniu pozycji Nice jako wiodącego gracza, dywizja Sun Shading Solutions jest odpowiedzialna za wszystkie działania firmy Nice z zakresu osłon przeciwsłonecznych. Nice posiada szeroką ofertą wszystkich rodzajów napędów do rolet i markiz, począwszy od zastosowań zarówno na zewnątrz, jak i na elewacjach budynków.

W związku  z globalnymi trudnościami w dostawach surowców, przy jednoczesnym wzroście cen oraz w celu zaspokojenia rosnącego popytu i sprostania napiętym terminom dostaw,
 

Sun Shading Solutions wdraża długoterminową strategię opartą na trzech filarach:

1) w bardzo krótkim okresie - w październiku 2021 r. - w zakładzie Schlierbach podwojona zostanie zdolność produkcyjna silników rurowych elero;

2) wykorzystując kompetencje dywizji Sun Shading Solutions, w najbliższych latach, aby skuteczniej i niezależnie od rynku globalnego odpowiadać na zapotrzebowanie, ważne komponenty będą produkowane w większym stopniu we własnym zakresie;

3) Sun Shading Solutions będzie w stanie zapewnić klientom większą dostępność produktów, dzięki efektywnemu pokryciu terytorialnemu punktów odbioru zamówionych towarów - na wszystkich najważniejszych rynkach.

 

„Jesteśmy przekonani, że połączenie know-how firmy elero w sektorze osłon przeciwsłonecznych z siłą globalnego gracza jakim jest Nice, stanowi ważny atut w naszym średnio i długoterminowym planie biznesowym. Operacja ta ma dla nas znaczenie  strategiczne, ponieważ przyczyni się do zapewnienia rozwoju, a jednocześnie przyspieszy nasze umacnianie się na rynku na poziomie międzynarodowym” – tak o nowej strategii i planie inwestycyjnym Sun Shading Solutions mówi Roberto Griffa, CEO  Nice.

 

 

źródło: Nice