Raz, dwa i gotowe. Rewolucyjne podejście do montażu nowoczesnych okien Reveal
Raz, dwa i gotowe. Rewolucyjne podejście do montażu nowoczesnych okien Reveal

Zakup wysokiej jakości okien to połowa sukcesu na drodze do budowy bezpiecznego i energooszczędnego domu. Drugą bez wątpienia stanowi poprawny montaż, wykonany z pełnym poszanowaniem sztuki budowlanej. Najlepiej jeśli jest również szybki, prosty i bezproblemowy. Wszak czas to pieniądz – zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy. Co takiego kryją w sobie okna Reveal, że ich osadzenie zajmuje mniej czasu niż przysłowiowe „mrugnięcie okiem”?

 

Z widokiem na doskonałość

 

Powiedzieć o nich innowacyjne, energooszczędne i designerskie, to jak nie powiedzieć nic. Okna Reveal od OknoPlus, bo o nich mowa, to rozwiązanie na miarę swoich czasów, które w zeszłym roku podbiło serca inwestorów, projektantów i… montażystów. Pierwszych zachwyciły doskonałe parametry i właściwości: Uw = 0,7 W/m2K, najczęściej wybierany przez klientów pakiet 3-szybowy ECLAZ, więcej naturalnego światła w domu (współczynnik przenikania światła 77%), a nawet o 20% lepsza wydajność energetyczna w porównaniu z najlepszymi wariantami dostępnymi obecnie na rynku. To wszystko czyni z nich okna doskonałe nawet do domów pasywnych. Atrakcyjnie wyglądają także inne parametry: wodoszczelność – 2250 Pa (vs standardowe 1600) czy odporność na wiatr na poziomie 2000 Pa.

Drudzy chwalą Reveal za doskonałe wzornictwo, które z łatwością można dopasować do dowolnego projektu domu. Nie widać zawiasów ani uszczelki, która zwykle opiera się na szybie. Otwory odwodnieniowe są niezwykle minimalistyczne i elegancko zamaskowane. Wybarwienie okna jest doskonałej jakości, a paleta barw bogata. Wszystko w zgodzie z minimalistycznym stylem nowoczesnym, nurtem biophilic design czy nieco surowym klimatem industrialnym.

 

Jak zaimponować montażyście?

 

Co jednak mają w sobie okna Reveal, że profesjonalni wykonawcy spojrzeli na nie z niemałym uznaniem i okrzyknęli je jednym z najprzyjemniejszych systemów do montażu? Odpowiedź brzmi: całkiem sporo innowacyjnych zalet.

Wystarczyło stworzyć produkt, z którym współpraca przebiega szybko, łatwo i przyjemnie. – Projektując Reveal, mieliśmy na uwadze nie tylko klientów ostatecznych, ale także specjalistów, którzy na co dzień będą odpowiedzialni za poprawne osadzenie okien w przegrodach – podkreśla Dawid Mickiewicz, Marketing Manager OknoPlus. -  Stworzyliśmy więc rozwiązanie, którego montaż do złudzenia przypomina pracę z systemami PVC, szczególnie lubianymi przed profesjonalnych wykonawców – dodaje ekspert OknoPlus.

 

Co to oznacza w praktyce?

 

· Okna Reveal dostarczane są na budowę dokładnie tak samo wyposażone, jak stolarka PVC, to jest w pełni zaszklone i gotowe do osadzenia.

 

· Jeżeli chodzi o zastosowanie materiałów montażowych technika wykonania jest tożsama z montowaniem systemów PVC.

 

· Ze względu na stosunkowo niewielką wagę okna Reveal do jego montażu potrzeba mniejszej ekipy, a statyka konstrukcji znacznie przewyższa sztywność ram PVC.

 

· W przypadku bardzo dużych konstrukcji, w których szklenie musi być wykonane bezpośrednio na budowie, przebieg prac jest prostszy nawet niż montaż PVC. Listwy przyszybowe wystarczy ręcznie „zakliknąć” bez użycia dodatkowych narzędzi, zaś w odróżnieniu od innych systemów ALU, Reveal nie wymaga dodatkowego uszczelkowania. Uszczelki są bowiem zintegrowane z listwą przyszybową i profilem, dzięki czemu prace mogą być szybsze nawet o kilka godzin.

Korzyści, usprawnienia i zalety widać jak na dłoni.

 

Technologia na miarę XXI wieku

 

Okna Reveal zostały zaprojektowane w nowatorskiej technologii So EASY, w systemie Decalu, którego niepowtarzalne rozwiązania technologiczne zgłoszone są na obszarze EU jako wynalazki. Za tę niezwykłą konstrukcję odpowiada jedynie  5 elementów (vs 11 składowych w standardowych rozwiązaniach). Złożenie ramy ze skrzydłem to zaledwie 112 mm, a skrzydeł z ruchomym słupkiem tylko 140,5 mm. To znacznie mniej niż w innych systemach aluminiowych dostępnych obecnie na rynku.

Mniej elementów, mniej czasu, mniej wysiłku – okna Reveal wynoszą łatwość montażu na zupełnie nowy poziom. Ot, montażyści, projektanci i inwestorzy mogą zakochać się w nich od… pierwszego otwarcia!

 

źródło: OknoPlus