PAGEN wprowadza do oferty systemy aluminiowe Schüco
PAGEN wprowadza do oferty systemy aluminiowe Schüco

Małopolski producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych finalizuje kilkumilionową inwestycję, której celem jest rozbudowa zakładu produkcyjnego i rozwój parku maszynowego. Firma stawia na rozwój produkcji ślusarki aluminiowej i właśnie poinformowała o rozszerzeniu współpracy z Schüco International KG. W ofercie firmy oprócz systemów Schüco PVC dostępne będą teraz także okienne, drzwiowe i przesuwne systemy aluminiowe.

Współpraca PAGEN i Schüco w obszarze systemów PVC-U trwa już od 5 lat. Małopolski producent oferuje systemy Schüco LivIng w linii Exclusive w wariancie Security, Passive i Elegant zapewniając 10-letni okres gwarancji. W ofercie firmy dostępne są także przesuwne systemy Schüco – HST ExclusiveSlide i HST ThermoSlide. Rozszerzenie współpracy w segmencie ALU to istotne wzmocnienie oferty firmy PAGEN, która jeszcze w tym roku planuje zakończyć budowę nowej hali produkcyjnej wyposażonej w maszyny i urządzenia tworzące dedykowany ciąg technologiczny wspomagający produkcję ślusarki aluminiowej.

Dywersyfikacja oferty i spójna strategia oparta na dostarczaniu niezawodnych oraz innowacyjnych rozwiązań sprawdzonej jakości pozwoliły wypracować firmie stabilną pozycję rynkową. Wciąż poszukujemy innowacji, ukierunkowanych nie tylko na poprawę komfortu użytkowania i parametrów technicznych dot. produktów, ale także na optymalizację procesów produkcji i projektowania. Współpraca z Schüco w każdym z tych obszarów daje nam solidne podstawy rozwoju i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział Dominik Chamioło, Prezes Zarządu PAGEN Sp. z o.o.

W tym roku firma Schüco, światowy lider w dziedzinie kompleksowych systemów okien, drzwi i fasad, obchodzi 70. rocznicę istnienia. Przedsiębiorstwo, które jeszcze w latach 50. liczyło zaledwie 6 pracowników, dziś jest obecnym w ponad 80 krajach wiodącym dostawcą najnowocześniejszych rozwiązań powłok budynków zatrudniającym blisko 6000 osób. Za sukcesem rynkowym i konsekwentnym rozwojem firmy, które trwają nieprzerwanie do dziś, stoją wartości, takie jak innowacyjność, niezawodność i partnerska współpraca.

Firma Schüco wyznacza nowe trendy w całej Europie, a jej marka staje się synonimem najwyższej jakości. Innowacyjne przekładki termiczne ze spienionymi izolatorami, wielkoformatowe uszczelki środkowe oraz obwiedniowe uszczelnienia wrębu szyby zapewniają taką budowę profilu, która zwiększa poziom oszczędności energii, oferując dodatkowo wszystkie korzyści wynikające z zastosowania samego aluminium, w tym trwałość i wysokie walory estetyczne. To rozwiązania, na które czeka wielu naszych Klientów, zwłaszcza w Exporcie – powiedział Paweł Zatorski, Generalny Dyrektor Handlowy w PAGEN Sp. z o.o.

Producent deklaruje, że systemy aluminiowe Schüco będą dostępne w stałej ofercie już w trzecim kwartale bieżącego roku. Firma już przygotowuje wyceny i prowadzi szkolenia produktowe.

Przewidywanie najnowszych trendów i ciągła komunikacja firmy z partnerami – od producentów, poprzez architektów aż po inwestorów pozwala Schüco tworzyć przyszłościowe rozwiązania i budować wizjonerskie koncepcje budynków jutra. Cieszę się, że taką wizję możemy realizować wspólnie z dynamicznie rozwijającą się firmą PAGEN także w segmencie aluminium – podkreślił Adam Mojżesz, Area Sales Manager Aluminium w Schüco International Polska Sp. z o.o.

---
Firma PAGEN jest jednym z wiodących polskich producentów stolarki PVC oraz aluminium. Jej produkty cenione są nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Austrii, Włoszech, Holandii, Belgii, Francji, Wlk. Brytanii, a nawet w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Rozwój własnej sieci salonów sprzedaży oraz aktywność na arenie międzynarodowej istotnie przyczynia się do wzmacniania pozycji polskiej branży stolarki okienno-drzwiowej, która dzisiaj jest niekwestionowanym liderem eksportu w Europie.