Rozwiązania systemowe do bram dla wygody i bezpieczeństwa
Rozwiązania systemowe do bram dla wygody i bezpieczeństwa

Wygląd bryły budynku oraz jego otoczenia, jest równie ważny co design wnętrza. Każdy element powinien dobrze ze sobą współgrać wizualnie i uzupełniać się pod kątem funkcjonalnym. Dlatego warto postawić na sprawdzone rozwiązania od jednego producenta. Mamy wówczas pewność, że będą ze sobą kompatybilne pod każdym względem. Spójność jest przecież kluczem do sukcesu projektu architektonicznego. Inteligentny dom to przyszłość budownictwa, więc zwróćmy uwagę na dobór automatyki i dodatków do bram wjazdowych i garażowych, zintegrowanych w ramach jednego systemu sterowania.

Dziś producenci, podążając za potrzebami konsumentów, tworzą wyroby zindywidualizowane, łatwe w montażu i zapewniające komfort obsługi. Budowanie czy remontowanie domu można porównać bowiem do układania puzzli – każdy jego element musi nie tylko odpowiadać wizji właściciela, lecz także idealnie pasować do siebie konstrukcyjnie i wizualnie. Ważną częścią składową tej układanki są bramy: wjazdowa i garażowa, które wyznaczają szlak komunikacyjny. Trudno przecież obecnie wyobrazić sobie życie bez samochodu, zwłaszcza jeśli mieszkamy na terenach podmiejskich. Dlatego, dla własnej wygody, do ich zautomatyzowania opłaca się wybrać rozwiązania systemowe.

Wybierz swój pakiet

Czym są rozwiązania systemowe? To produkty kupowane w pakiecie od jednego producenta, które zostały tak zaprojektowane, aby wyglądały spójnie i maksymalnie ułatwiały wykonywanie codziennych domowych czynności. Dobierając zatem automatykę do domu, warto pokusić się o jeden system sterowania stolarką otworową. Zyskamy dzięki temu funkcjonalność, łatwość obsługi, spójne wzornictwo, oszczędność czasu – nie musimy poświęcać wielu godzin na poszukiwanie pasujących do siebie wyrobów – oraz pieniędzy – nabywając je w pakiecie możemy zyskać atrakcyjny rabat. Co więcej, to również gwarancja łatwiejszego serwisowania – wystarczy zamówić fachowca rekomendowanego przez producenta i wykona on przegląd wszystkich urządzeń.

Postaw na kompatybilnośćSzeroki wybór wysokiej jakości produktów, zaprojektowanych z myślą o automatyzacji dostępu do domu czy na teren posesji, znajdziemy bez problemu na polskim rynku, np. w ofercie włoskiej firmy BFT, która produkuje rozwiązania trwałe, łatwe w instalacji i intuicyjne w użyciu. – Wytwarzanie systemów automatyzacji dla budynków mieszkalnych jest ważną częścią działalności marki BFT, która stała się międzynarodowym specjalistą ds. kompleksowych rozwiązań tego typu – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska. W przypadku bram wjazdowych skrzydłowych, opłaca się przyjrzeć bliżej siłownikom z serii PHOBOS, a segmentowych bram garażowych – BOTTICELLI (jeśli zależy nam na kompaktowym siłowniku zwróćmy jednak uwagę na model TIZIANO). Każdy z nich wyposażony jest w technologię D-track, dzięki której automat do bramy wykrywa ewentualne przeszkody, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Z pewnością tę funkcję docenią rodziny z dziećmi czy osoby posiadające zwierzęta. W autoryzowanych punktach sprzedaży eksperci doradzą rozwiązania skrojone do naszych potrzeb.

Co więcej, wszystkie te produkty mogą funkcjonować w ramach jednego systemu, dzięki wykorzystaniu Aplikacji U-Control, za pomocą której  można wydać polecenie otwarcia, zamknięcia lub zatrzymania bramy przy użyciu smartfona – prosto, szybko i przyjemnie. U-Control świetnie sprawdzi się w ekosystemie technologicznym zarówno na terenie domów jednorodzinnych, jak i w przypadku dużych kompleksów przemysłowych.

Zakup automatyki od jednego producenta to gwarancja zachowania jednolitego designu, wygody stosowania, funkcjonalności oraz łatwiejszego serwisowania. Pamiętajmy jednak, aby zadbać o prawidłowy montaż wyrobów – tylko wówczas będzie mogli korzystać w pełni z ich zalet. Minimum poświęconego czasu na dobieranie urządzeń – wszystko w jednym miejscu, a maksimum zadowolenia. Czas zatem zacząć układać puzzle naszego inteligentnego domu.

 

źródło: BFT Polska