Nowa prasa do ekstruzji aluminium w Grupie Yawal
Nowa prasa do ekstruzji aluminium w Grupie Yawal

Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji Europejskiej o nr. 2021/541 z dnia 29 marca 2021 roku, ostatecznie zostały nałożone cła antydumpingowe na import aluminiowych elementów wyciskanych z Chińskiej Republiki Ludowej. Wysokość wprowadzonych ceł antydumpingowych waha się od 22,2% do 32,1%. Powyższa decyzja w dużym stopniu wpłynęła na ograniczenie importu z Chin.

Ponadto mamy do czynienia z ożywieniem gospodarczym, co wiąże się, ze wzrostem zapotrzebowania na wyciskane elementy aluminiowe, między innymi w sektorach takich jak budownictwo, transport, automotive, elektrotechnika i AGD.

Zgodnie z nowo przyjętą strategią Grupy Yawal, w skład której wchodzą spółki Yawal S.A. i Final S.A. oraz mając na uwadze obecną sytuację rynkową, podjęto decyzję o zakupie kompletniej linii do wyciskania profili aluminiowych.
 

Nowa linia produkcyjna została uruchomiona 10 maja, co wpłynie na zwiększenie mocy produkcyjnych Grupy Yawal o 25%. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na profile aluminiowe i na potrzeby klientów Grupy Yawal.