Przed Kongresem Stolarki Polskiej
Przed Kongresem Stolarki Polskiej
3 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Związku Polskie Okna i Drzwi dotyczącą Kongresu Stolarki Polskiej, który odbędzie się w dniach 25-26 luty w Sosnowcu. Głównym celem seminariów i wykładów kongresowych będzie próba wyznaczenia kierunku poprawy sytuacji producentów stolarki. Dane opracowane przez Centrum Analiz Branżowych wskazują iż polski rynek sprzedaży okien i drzwi w 2010 roku się nie zwiększy, dlatego też jedyną szansą polskich producentów jest eksport.

Uczestnicy Kongresu będą mieli okazję wysłuchać najwybitniejszych specjalistów z poszczególnych dziedziń oraz zapoznać się z najnowszymi trendami w rozwoju nowych konstrukcji profili, szyb zespolonych, okuć i maszyn do produkcji stolarki. Uzyskana wiedza pozwoli im określić na które z rozwiązań planowanych w modernizacji swojej probudkcji warto przeznaczyć środki.

Oprócz wyznaczaczania kierunków rozwoju, tematyka Kongresu będzie dotyczyć również prawodastwa unijnego w zakresie energoszczędnych rozwiązań w budownictwie. Eksperci polskich ambasad przedstawią sytuację na największych rynkach Unii Europejskiej oraz wskażą zagrożenia i bariery na które mogą napotkać polscy eksporterzy. Ważnym elementem Kongresu uzupełniającym część merytoryczną będą bezpośrdnie rozmowy handlowe polskich poducentów i dostawców z zaproszonymi przedstawicielami firm handlowych i deweloperów m.in. z Niemiec, Francji, Szwecji, Czech i Słowacji.

Kongres Stolarki Polskiej organizuje Związek Polskie Okna i Drzwi we współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej z Warszawy, Instytutem Technik okiennej z Rosenheim, Instytutem Szkła i Ceramiki z Krakowa oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii. Patronat nad obradami Kongresu objął Minister Gospodarki, wicepremier Waldemar Pawlak. Więcej o kongresie: www.kongres-stolarki.pl