4 Design Days 2021 Pre-Opening Online
28-29 stycznia 2021
4 Design Days 2021 Pre-Opening Online 28-29 stycznia 2021

Przed nami Pre-Opening 4 Design Days Online. Już w styczniu czekają nas dwa dni dyskusji, debat i wywiadów z udziałem architektów, projektantów i inwestorów. VI odsłona święta architektury, designu i nieruchomości w tradycyjnym wydaniu, ze względu na pandemię, odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w nowym terminie – 13-16 maja 2021 r. Zapraszamy do zapoznania się z agendą wydarzenia.

 
28 stycznia 2021 r. 
 
Każda epoka wymaga innej formy. Cztery powody, dla których architektura i design zmienią się na zawsze
 
Tak jak globalne pandemie XIX i początku XX wieku dały początek współczesnej architekturze, tak koronawirus zrewolucjonizuje dotychczasowe myślenie o przestrzeniach do mieszkania, pracy i spędzania czasu wolnego. Czy to początek nowej ery w architekturze i designie? Co przyniesie nowa normalność? O tym porozmawiamy w gronie architektów i inwestorów.
 
Architektura. Projekty „dobrze zmieszane” 
 
Rośnie apetyt na miejsca, które oferują wiele funkcji pod jednym dachem, a architektura to jeden z ich najważniejszych atutów. Czy mixed-used to trend na lata, czy chwilowa moda? Jak wpływa na miasta? Co buduje się na świecie, czym może pochwalić się Polska?
 
Architektura. Budynki z zielonym przesłaniem
 
Szybciej, taniej – to nie zawsze lepiej. Liczy się relacja między budynkiem a środowiskiem. W jaki sposób planować ten dialog, by obiekty były gotowe na wyzwania przyszłości? Jak powinno wyglądać budowanie w erze zrównoważonego rozwoju? 
 
Architektura. Projektowanie dla zdrowia
 
Pandemia przypomniała nam o kluczowej roli infrastruktury oraz środowiska naturalnego dla zachowania zdrowia fizycznego oraz dobrostanu emocjonalnego człowieka. Co powinniśmy zrobić, aby stawić czoła współczesnym problemom miast? Jakie działania powinni podjąć eksperci – architekci i przedstawiciele innych dziedzin nauki – wobec nowych potrzeb, oczekiwań i zagrożeń?
 
29 stycznia 2021 r. 
 
Design. Jak zaprojektować 1,5-metrowe społeczeństwo w...
 
...biurach. Architekci o wyzwaniach w tworzeniu biur od nowa
...hotelach. Bezpieczne w dyskretny sposób. Design w służbie bezpiecznych przestrzeni do wypoczynku i podróży
...handlu. Centra handlowe nie odkryją nowego świata, korzystając ze starych map
...przestrzeni publicznej. Mieszkańcy potrzebują zielonych przestrzeni
 
W dyskusjach, wywiadach i prezentacjach architekci, projektanci, inwestorzy oraz producenci i dostawcy opowiedzą o najnowszych pomysłach na bezpiecznie i przyjazne przestrzenie do pracy i wypoczynku, a producenci zaprezentują najnowsze rozwiązania i produkty.  
 
Mieszkania TrendWatch
 
TrendWatch – Salon 
TrendWatch – Łazienka
TrendWatch – Kuchnia
TrendWatch – Sypialna 
 
Jak zmieniły się mieszkaniowe potrzeby Polaków? Co jest nowym must-have, a co odeszło do lamusa? Nowe wyzwania dla architektów. Cykl dyskusji architektów i cykl prezentacji producentów oraz dostawców
 
Design. Nowa, bezdotykowa era
 
Komfortowe, designerskie, sterowane głosem lub zbliżeniowo i bezpieczne – czy systemy i bezdotykowe urządzenia opanują nasze mieszkania, biura, sklepy, ulice? Co oferuje rynek, czego oczekują klienci?
 
Design. Cel – zdrowy klimat. Biznes meblowy bez śmieci, bez CO2
 
Rola gospodarki obiegu zamkniętego w produkcji mebli. Surowce, energia, technologia. Ekologia wpisana w biznesplan – ile kosztuje?
 
Wstępny zakres tematyczny 4 Design Days 2021 Pre-Opening Online oraz rejestracja dostępne są na stronie www.4dd.pl.
 
Współpraca merytoryczna:
 
Małgorzata Burzec-Lewandowska
e-mail: malgorzata.burzec@ptwp.pl 
 
Robert Posytek
e-mail: robert.posytek@ptwp.pl 
 
Współpraca komercyjna:
 
Tomasz Szurawski
e-mail: tomasz.szurawski@ptwp.pl 
tel.  + 48 508 000 347
 
Już dziś zapraszamy do rejestracji na Pre-Opening Online, a w dniach 13-16 maja 2021 r. spotkajmy się na 4 Design Days w Katowicach