Deceuninck przedstawia Winspirator
Deceuninck przedstawia Winspirator

Narzędzie online do konfiguracji i wyboru systemów okkiennych, które inspiruje

Deceuninck przygotował dla użytkowników narzędzie Online, które umożliwia konsumentom konfigurację dopasowanych do wybranego stylu budynku profili okiennych i drzwiowych. Łatwa w obsłudze aplikacja 3D jest pełna użytecznych funkcji i sprawnie działa na urządzeniach mobilnych. Narzędzie jest źródłem inspiracji dla klienta poszukującego właściwej koncepcji i odpowiednio dobranych do siebie elementów wizualnych, jakimi są fasada i styl budynku oraz design okna.

Od kilku lat powszechną praktyką jest, że zanim konsument przyjdzie do salonu sprzedaży, najpierw szuka inspiracji w Internecie. Aby usprawnić ten proces oraz skuteczniej i w szerszym zakresie dostarczać konsumentom możliwość określenia swoich preferencji, Deceuninck we współpracy z firmą Nanopixel specjalizującą się w wizualizacjach 3D opracował narzędzie Winspirator.

Aplikację uruchamia się z witryny internetowej Deceuninck. Po wyborze kraju i języka, w jakim chcemy korzystać z aplikacji, narzędzie w 4 prostych krokach prowadzi użytkownika przez etapy projektowania. Konsument może określić swój obecny lub przyszły styl domu, a następnie dopasować materiał i kolor profili drzwiowych i okiennych, tworząc stylową trójwymiarową wizualizację. Wizualizację domu można obracać w 360° oraz oglądać od środka i od zewnątrz. Oferta produktowa, z której konsument może czerpać przy tworzeniu swojego projektu, obejmuje linie Elegant i Decalu, a więc flagowe systemy firmy z PVC i Aluminium. Szeroka gama kolorów, wykończeń i powierzchni profili pomaga w znalezieniu własnego stylu.

Po zapoznaniu się z przeglądem budynków mogących stanowić źródło inspiracji, konsument może wprowadzić informacje o swoim projekcie budowy/przebudowy z uwzględnieniem danych technicznych, takich jak wartości liczbowe, wymiary czy materiały wykończeniowe.  Użytkownik ma możliwość wygenerowania swojego projektu w postaci pliku pdf, który otrzyma na swój adres email.

Inwestycja stanowiąca wartość dodaną

Dla firmy Deceuninck uruchomienie narzędzia Winspirator to naturalny krok w kierunku dostarczania swoim odbiorcom wsparcia i wartości dodanej. Co należy podkreślić, to pierwsza odsłona aplikacji. W kolejnym kroku rozwoju konfiguratora możliwe będzie skontaktowanie ze sobą konsumenta i preferowanych partnerów firmy, u których klient będzie mógł zrealizować swój projekt, poprzez bezpośrednie przekazanie za pośrednictwem aplikacji projektu konsumenta do odpowiedniego salonu sprzedaży. Dzięki internetowej aplikacji belgijski producent profili okiennych i drzwiowych pragnie ułatwić konsumentom szukanie inspiracji przed wizytą w salonie sprzedaży oraz zapewnić im jak najlepszą obsługę, kierując do właściwych salonów swoich preferowanych partnerów.

 

źródło: Deceuninck