PORTA SAILING TEAM wypływa na szerokie wody
PORTA SAILING TEAM wypływa na szerokie wody

Wystartowała XIII edycja regat branży budowlanej w Chorwacji. PORTA SAILING TEAM w mocnym składzie 7 załóg powalczy we wszystkich klasach regatowych.

PORTA SAILING TEAM po raz kolejny bierze udział w Otwartych Regatach Branży Budowlanej w Chorwacji, od tego roku organizowanych pod nową nazwą Regatta Business Poland. Wśród 33 zgłoszonych załóg aż 7 popłynie pod flagą PORTA DRZWI, w tym debiutuje załoga PORTA SAILING TEAM Rumunia.

W składzie załóg PORTA SAILING TEAM są zarówno pracownicy PORTA, jak i partnerzy biznesowi spółki. Wierzymy, że wspólne sportowe zmagania pomogą nam jeszcze efektywniej wspólnie prowadzić biznes i skutecznie mierzyć się z wyzwaniami, jakie czekają w najbliższym czasie branżę budowlaną.

Wartości kojarzone z żeglarstwem są bliskie naszej organizacji, dlatego od wielu lat jesteśmy związani z tą dyscypliną. Aktywność w ramach PORTA SAILING TEAM nie tylko pomaga doskonalić się naszym liderom, ale też rozwija i pogłębia relacje z naszymi partnerami biznesowymi Artur Pęksyk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu PORTA DRZWI

Po pierwszym dniu załogi PORTA plasują się wysoko.

W kategorii B (jachty do 42 stóp) załoga PORTA II prowadzi w klasyfikacji a dwie kolejne załogi plasują się na pozycjach 9 i 11.

W kategorii C (jachty powyżej 45 stóp, bez spinakerów) ekipa PORTA V znajduje się na 2 miejscu a PORTA III na 5.

Natomiast w bardzo mocnej kategorii A (profesjonalni zawodnicy, jachty ze spinakerami) ekipa PORTA I plasuje się na 7 miejscu.

 

Regaty potrwają do czwartku i zakończą się na malowniczej wyspie Zlarin. Wszystkie załogi są świetnie przygotowane, co w połączeniu z nieprzewidywalną pogodą z pewnością przyniesie w najbliższych dniach wielkie emocje.

PORTA SAILING TEAM bierze aktywny udział w wielu wydarzeniach żeglarskich m.in. w Otwartych Regatach Branży Budowlanej oraz w regatach klasy Omega. Od sezonu 2020 PORTA jest sponsorem tytularnym PORTA PUCHAR POLSKI w Klasie Omega.

 

źródło: Porta