W czasach koronawirusa MACO działa proaktywnie
W czasach koronawirusa MACO działa proaktywnie

Z powodu obecnej sytuacji związanej z koronawirusem COVID-19 i ogólnoświatowego zakazu podróżowania, MACO zrezygnowało z udziału w Fensterbau Frontale 2020. Nadal jednak producent okuć z Salzburga pozostaje proaktywny.

“Cały czas produkujemy i jesteśmy dla naszych klientów” – mówi Guido Felix, Prezes Zarządu Grupy MACO. Wszystkie nasze fabryki nadal działają. Austriackie władze stale kontrolują sytuację, a ich stanowisko jest jasne: MACO, jako firma przemysłowa, ma zachować ciągłość produkcji tak długo, jak długo pracownicy będą zdrowi, a firma będzie im zapewniać bezpieczeństwo w miejscu pracy.

"Na naszą korzyść działa to, że dysponujemy dużymi fabrykami, w których naturalnie zachowana jest spora odległość pomiędzy stanowiskami pracy" - mówi Felix. Dzięki niemal całkowitej samowystarczalności, MACO jest również mniej niż inni producenci zależne od rynków światowych i w pełni zdolne do realizacji dostaw we wszystkich krajach. Firma nie zmaga się z przerwanymi łańcuchami dostaw, więc z łatwością radzi sobie z wąskimi gardłami w dostawach - o ile pozwala na to sytuacja polityczna w danym kraju.

Komunikacja w czasach koronawirusa

Działa nie tylko produkcja, lecz także komunikacja - w wersji online. "Utrzymujemy dystans fizyczny, ale nie społeczny" - podkreśla Mark Hamori, Dyrektor Zarządzający ds. sprzedaży i marketingu. Dlatego też MACO zdecydowało się na zaprezentowanie w Internecie atrakcji planowanych na Fensterbau Frontale 2020. Na początek: "podróż" przez wirtualne stoisko targowe. Specjalnie przygotowane wideo umożliwia przechadzkę po poszczególnych eksponatach i poczucie „tworzenia innowacji” – Creating Innovation od 2018 roku jest nie tylko naszym mottem targowym, ale również częścią orientacji firmy.

Pakiet innowacji i usług

"W kolejnych krokach przedstawimy - drogą elektroniczną - bogate spektrum naszych innowacji. Najpierw te, które już są dostępne, a następnie te, które będą gotowe do wprowadzenia na rynek w trzecim i czwartym kwartale" - mówi Hamori. MACO ma do zaprezentowania cały pakiet innowacji, ze wszystkich obszarów produktowych.

Należą do nich m.in. pojedyncze elementy, jak MULTI ZERO do drewna, udoskonalone wersje sprawdzonych klasyków, jak np. okucia okienne z napędem e-Beschlag, kompletne portfolio zamków drzwiowych, kompleksowe rozwiązania systemowe, jak np. system podnoszono-przesuwny do PVC, upgrade systemu uchylno-przesuwnego, a także przełomowe innowacje, jak np. najnowszy system przesuwny InfinityView o szerokości ramy skrzydła 50 mm. Prezentowane są również kompleksowe usługi, które podkreślają ideę systemów i ułatwiają codzienną pracę naszym klientom. Należą do nich cyfryzacja, kontrola danych i norm, oraz szkolenia CE prowadzone przez MACOAcademy.

Prezentacja konceptów i prototypów

W formie elektronicznej nie będą natomiast prezentowane koncepty produktów - w ich przypadku niezbędna jest możliwość zobaczenia na żywo, dotknięcia i realnego doświadczenia. Dotyczy to m.in. innowacyjnego systemu ryglowania, który będzie gotowy do wejścia na rynek jeszcze w tym roku. Koncepty zostaną zaprezentowane po pandemii koronawirusa, podczas targów branżowych lub wydarzeń zorganizowanych bezpośrednio przez naszą firmę, np. pokazów regionalnych lub imprez dla klientów.

Przygotowani nawet na koronakryzys

“Zaskoczyla nas jego skala, ale nie sam kryzys związany z koronawirusem. Dzięki informacjom od naszych partnerów biznesowych z Chin, podjęliśmy środki ostrożności już podczas przygotowań do Fensterbau Frontale. Kupiliśmy m.in. maseczki ochronne, środki dezynfekujące itp. Po odwołaniu naszego udziału w targach mogliśmy przekazać część z nich służbie zdrowia” – dodaje Hamori.

 

Zdjęcie 1: Produkcja MACO ©Fleischmann.

MACO pozostaje aktywne nawet w czasie koronakryzysu

 

 

Zdjęcie 2: Stoisko MACO zaprojektowane na targi Fensterbau Frontale 2020

Komunikacja w czasach kryzysu – MACO zachowuje dystans fizyczny, ale nie społeczny i jest całkowicie dostępne dla klientów – poprzez internet.

 

Zdjęcie 3: Prezentacja portfolio zamków drzwiowych podczas Fensterbau Frontale

MACO przygotowało pakiet nowych produktów na targi Fensterbau Frontale

 

Zdjęcie 4: INSTINCT według MACO.

Innowacji trzeba doświadczyć – trzeba ich dotknąć, żeby je zrozumieć i poczuć. Z tego powodu prezentacja konceptów i innowacyjnego systemu ryglowania, który będzie gotowy do wprowadzenia na rynek w tym roku, została przełożona na czas po pandemii koronawirusa.

 

źródło: Maco Polska