SliM – stylowa nowość MS więcej niż OKNA
SliM – stylowa nowość MS więcej niż OKNA

Czy stolarka PVC może do złudzenia przypominać tradycyjne drewniane okna skrzynkowe, być elegancko wąska, a przy tym stabilna, ciepła i bezpieczna? Owszem. Wszystkie te warunki spełnia nowość marki MS więcej niż OKNA – SliM.

Nowy wygląd

SliM wyróżniają się spośród dostępnych dotychczas okien PVC przede wszystkim stylistyką. Ich znacznie węższe profile jeszcze bardziej upodabniają je do tradycyjnej stolarki drewnianej. Dzięki temu znakomicie wyglądają w zabytkowych kamienicach i budynkach stylizowanych. Widok elewacji domu z oknami SliM w żaden sposób nie zdradza, że zamontowano stolarkę z tworzywa. Zwłaszcza, jeśli skorzystamy z opcjonalnie dostępnych ozdobnych listew i skutecznie zakrywających otwory odwadniające specjalnych okapników.

Od wewnątrz uwagę przyciąga zamontowana na środku jedna klamka centralna – wyglądająca dokładnie tak, jak w oknach z drewna. Takie rozwiązanie jest standardem w oknach z kolorem od środka. Nowy, nieco kanciasty model klamki Dublin występuje w kilku kolorach i idealnie pasuje do stylistyki SliM.

Nowe okna dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, w tym we wzorach drewnopodobnych. Mogą być pokryte inną folią z zewnątrz i z wewnątrz. MS więcej niż OKNA oferuje je też w standardowej bieli. W tym wydaniu standardem jest wersja ekonomiczna z niesymetrycznie umieszczoną klamką i bez centralnej listwy przymykowej.

Równie dobre parametry

Projektując SliM specjaliści MS więcej niż OKNA postawili sobie dwa cele. Miały one dzięki węższym profilom pozwalać na lepsze doświetlenie wnętrz, a jednocześnie być stabilne i bardzo wytrzymałe. Plan udało się osiągnąć dzięki opracowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych – nowego wzmocnienia skrzydła i dedykowanej przylgi słupka ruchomego.

W efekcie powstały okna, które przepuszczają 22% więcej światła w stosunku do popularnych okien MSline w przypadku złożenia standardowej ramy i skrzydła (o szer. 108 mm). A przy zastosowaniu słupka ruchomego (o szer. 116 mm) – o 40% więcej!

Okna SliM zbudowane są na bazie dwuuszczelkowego systemu profilowego 73AD doskonale znanego z okien MSline. Oferują znakomite parametry izolacyjności cieplnej, a także odporności na deszcz i obciążenie wiatrem. Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego SliM, przy zastosowaniu szyby Ug=0,6 W/m2K z ramką międzyszybową MULTITECH, wynosi Uw=0,90 W/m2K.

 

 

Okna SliM wyróżniają się ekstremalnie wąskim słupkiem ruchomym z klamką centralną na środku okna. FOT. MS więcej niż OKNA

 

 

 

 

 

Nowa klamka Dublin.  FOT. MS więcej niż OKNA

 

 

 

źródło: www.ms.pl