Nice leci do Stambułu: rozwiązania do automatyzacji żaluzji wewnętrznych są instalowane w jednym 
z największych portów lotniczych na świecie
Nice leci do Stambułu: rozwiązania do automatyzacji żaluzji wewnętrznych są instalowane w jednym z największych portów lotniczych na świecie

Nice, czołowa włoska firma, lider rynku w sektorach Home Automation, Home Security i Smart Home, dodaje kolejny prestiżowy projekt do kilku innych międzynarodowych realizacji.

95. rocznica założenia Republiki Tureckiej była okazją do inauguracji nowego Międzynarodowego Portu Lotniczego w Stambule, projektu, który firma Nice wsparła swoim doświadczeniem zdobytym w ciągu ponad 25 lat działalności: za pośrednictwem tureckiej spółki zależnej firma dostarczyła systemy automatyzacji żaluzji wewnętrznych do wieży kontrolnej i stacji pogodowej portu lotniczego, instalując około 150 silników.

Tureckie lotnisko w dzielnicy Arnavutköy, usytuowane w europejskiej części Stambułu, które ma stać się największym portem lotniczym na świecie, jest rezultatem inwestycji wartej 10 miliardów euro. Zajmuje powierzchnię 77 milionów metrów kwadratowych, a po osiągnięciu pełnej zdolności operacyjnej będzie obsługiwać około 150-200 milionów pasażerów rocznie.

„Ta prestiżowa współpraca, w ramach której firma Nice pomogła zautomatyzować systemy osłon przeciwsłonecznych na lotnisku w Stambule, aby zapewnić maksymalny komfort wizualny i ciszę, jest kolejnym dowodem zaufania, którym cieszymy się w tym sektorze. Jesteśmy dumni, że nasze technologie i rozwiązania zostały wykorzystane w tak ważnym i prestiżowym, międzynarodowym projekcie”, powiedział Baris Ulus, dyrektor generalny Nice Turkey.

Silniki Nice, które kontrolują i zarządzają zamykaniem żaluzji wewnętrznych w wieży kontrolnej i stacji pogodowej, należą do linii systemów automatyzacji Nice Era Inn, która wyróżnia się wszechstronnością zastosowań. Systemy Nice to najlepsze rozwiązanie dla budynków komercyjnych, hoteli i innych przestrzeni publicznych, a także budynków mieszkalnych; gwarantują one minimalny poziom wibracji podczas operacji otwierania i zamykania, precyzję oraz bezpieczeństwo każdego ruchu.

źródło: Nice Polska