Inwestycje w transport, nowy wymiar logistyki
Inwestycje w transport, nowy wymiar logistyki

Po uruchomieniu magazynu wyrobów gotowych Eko-Okna inwestują w nowe rozwiązania w dziedzinie logistyki i transportu.

Logistyka i transport to, oczywiście poza produkcją okien, bardzo mocna strona firmy Eko-Okna. Producent nie korzysta z rozwiązań oferowanych przez firmy spedycyjne, co więcej nieustannie rozwija się pod tym kątem.

Niespełna rok temu Eko-Okna oddały do użytku magazyn wyrobów gotowych, który stanowi centrum logistyczne całej firmy. To tutaj przewożone są wszystkie gotowe produkty, które następnie są kompletowane według zamówień. W związku z rozwojem sprzedaży eksportowej do USA, magazyn został również przystosowany do załadunku kontenerów.

Magazyn znacznie usprawnił prace załadunkowe. Kolejnym usprawnieniem logistycznym mają być auta z systemem BDF. Pierwsze sztuki zasiliły flotę Eko-Okien, która dziś liczy już 350 samochodów ciężarowych. Pojazdy z systemem wymiennych nadwozi umożliwiają załadunek bez obecności samochodu i kierowcy. – Kontenery transportowane są specjalną platformą przy użyciu traktora do stref załadunkowych magazynu, gdzie są ładowane. Po załadunku są znów transportowane na parking, gdzie stoją na nogach podporowych. W dniu wyjazdu kierowca podjeżdża kontener zaczepia się do podwozia. Pozwala nam to zaoszczędzić miejsce na magazynie i poprawia przepustowość wewnętrzną firmy, gdyż auta nie muszą po raz kolejny wjechać na MWG i nie blokują ruchu wewnętrznego – tłumaczy Dawid Wyrtki, dyrektor logistyki i transportu Eko-Okna.

Samochody z nadwoziem BDF, podobnie jak reszta floty, zostały przystosowane do transportu wózka widłowego. Eko-Okna słyną bowiem z tego, że zawsze zabierają w trasę wózek widłowy, dzięki czemu mogą nie tylko dostarczyć, ale także rozładować zamówienie u swoich klientów. – Obecnie nasze BDF’y kursują do Francji i Niemiec. Jednak już pracujemy nad tym, aby wykorzystywać je również na innych trasach – dodaje Dawid Wyrtki.

Jak się dowiadujemy, Eko-Okna planują zakup kolejnych tego typu pojazdów. Jeszcze w tym roku firmowa flota powiększy się  o 4 samochody tego typu. W przyszłym roku dołączą do nich kolejne.

 

źródło: Eko-Okna