Szkło solarne z PRESS - GLASu
Szkło solarne z PRESS - GLASu
Wzrost zanieczyszczenia atmosfery na całym świecie, wynikający ze spalania paliw kopalnych takich jak węgiel, ropa czy gaz dla potrzeb cywilizacyjnych, jak również ich ograniczone zasoby, spowodowały, że człowiek rozpoczął poszukiwania źródeł ekologicznej i niewyczerpalnej energii. Okazało się, że rozwiązaniem tego problemu jest gotowa energia naturalna w postaci wiatru, wody i słońca. Jedyną trudnością stała się umiejętność przetworzenia przez człowieka energii naturalnej na energię przydatną dla człowieka.

Źródło energii o największej regularności, które dostępne jest na całym świecie to Słońce. W celu jego przetworzenia na energię przydatną dla człowieka, skonstruowano różne typy paneli solarnych. Jednym z elementów zastosowanych praktycznie we wszystkich typach paneli jest szyba, której głównym zadaniem jest ochrona elementów wewnętrznych panelu, przy zapewnieniu jak najwyższego przenikania energii cieplnej światła słonecznego do ogniwa fotowoltaicznego.

Firma Press-Glas w swojej ofercie posiada dedykowane do kolektorów słonecznych szkło hartowane EcoGuard ExtraClear Plus o grubości 3; 3,2 lub 4mm, które zostało zaaprobowane do użycia w kolektorach słonecznych przez Instytut für Solartechnik SPF w Szwajcarii zgodnie z normą EN 9500. Znakomicie dobrane surowce, w szczególności użycie piasku o niskiej zawartości żelaza i krzemionki, pozwalają na uzyskanie w produkowanym przez ExtraClear Plus typowego neutralnego wyglądu, a jego charakterystyka wybiega daleko ponad wymagania normy EN 572-2.