Rok 2018 okiem firmy NITUS
Rok 2018 okiem firmy NITUS

- Rok 2018 upłynął nam pod znakiem inwestycji w rozbudowę parku maszynowego oraz w  jakość produktów, jak i w rozwój zespołu. Wszystko po to, by zwiększyć produkcję, wprowadzić innowacyjne technologie, rozszerzyć ofertę, a co za tym idzie umocnić naszą rynkową pozycję - tak podsumowuje miniony rok Paweł Orzeł, dyrektor handlowy firmy NITUS, wskazując przy okazji  m.in. jakie trendy w branży okienno-drzwiowej dominowały w 2018 roku, jak ważne dla rozwoju firmy jest inwestowanie w jej pracowników oraz jak wyglądają plany firmy na 2019 rok.

Z danych Centrum Analiz Branżowych (CAB) wynika, że rodzime zakłady specjalizujące się w stolarce budowlanej wytwarzają najwięcej okien w całej Europie. Co więcej, w Polsce działa już ponad 2 tysiące producentów okien, drzwi, bram i rolet, jak również ich dostawców. Liczby te mówią same za siebie. Każda z firm dąży do nieustannego rozwoju i poszerzania swojego wachlarza nowoczesnych usług kierowanych do coraz to bardziej świadomego i wymagającego klienta. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę firma NITUS, która od początku swojej działalności stawia na udoskonalanie swoich usług, odpowiadanie na potrzeby rynku i odbiorców a także dbałość o wizerunek przedsiębiorstwa.

Kapitałem firmy są pracownicy

Wykwalifikowana kadra pracownicza to trzon prawidłowego działania firmy. Jest to widoczne szczególnie teraz, gdy o ręce do pracy, już nie tylko na specjalistycznych stanowiskach, coraz trudniej. - Firma to przede wszystkim ludzie. W związku z tym staramy się rozbudowywać także nasz zespół o wykwalifikowanych pracowników, a także dbać o stałą kadrę. Zatrudnione u nas osoby mają możliwości zwiększania swoich kompetencji zawodowych poprzez udział m.in. w profesjonalnych szkoleniach. Jednym z nich było przeprowadzone niedawno szkolenie dla firm produkujących stolarkę PVC w systemach PROFINE dotyczące nowego systemy przesuwnego PREMISLIDE 76 - tłumaczy Paweł Orzeł.

Odpowiedź na zapotrzebowanie rynku

Celem, który przyświeca działalności firmy od początku jej istnienia jest nieustanny rozwój, niezależnie od tego, co w danej chwili dzieje się w branży. Przedsiębiorstwo dąży do umocnienia swojej oferty na rynku po to, by spełniać oczekiwania swoich odbiorców. - Wiemy, że nasi klienci lubią nowe oferty, coraz częściej preferują kompleksowe rozwiązania, które firma NITUS może im zapewnić.

Firma NITUS jest producentem nie tylko bram garażowych, ale także stolarki aluminiowej i PVC, rolet, komórek lokatorskich oraz ogrodów zimowych. Dzięki kompleksowej ofercie inwestor jest tu w stanie zrealizować prawie cały zakres prac związanych ze stolarką okienną i otworową.

Jest to także plan na rozwój firmy, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości i kompetencje w tym obszarze działalności. Stąd też zaplanowane zostały inwestycje w kontekście bram garażowych, a w przyszłości także stolarki PVC oraz stolarki aluminiowej. Wszystko to ma na celu zwiększenie wydajności produkcji i szybsze realizowanie zamówień dla klientów.

Trendy

Według dyrektora handlowego firmy NITUS, w minionym roku dużym zainteresowaniem odbiorców cieszyły się bramy segmentowe, które wypierają znacznie prostsze bramy uchylne. Klienci coraz świadomiej wybierają wygodę i funkcjonalność. Ponadto coraz większą popularność zyskały także nowoczesne systemy sterowania napędami elektrycznymi.

Rosną też oczekiwania klientów w zakresie estetyki poszczególnych elementów stolarki. Nie wystarczy już niska cena czy dobra jakość produktów. Funkcjonalność musi iść w parze z walorami wizualnymi, także w zakresie dopasowania kolorystycznego. Stąd też w ofercie firmy NITUS znaleźć można bogatą gamę barw bram, drzwi, okien, rolet (więcej na www.nitus.pl).

Klienci przywiązują też coraz większą wagę do rozwiązań energooszczędnych. Nie bez znaczenia są tu rosnące ceny energii elektrycznej czy też ogrzewania. Tu również firma NITUS dysponuje sprawdzonymi rozwiązaniami. Oferowane przez firmę NITUS rozwiązania są sprawdzone i trwałe. Klienci są coraz bardziej świadomi swoich wyborów i doskonale wiedzą, że najwyższej jakości produkty służyć będą latami. A to, w perspektywie czasu, także oznacza oszczędności.

Nowy rok, nowe plany

W nowy rok firma NITUS wkracza z ambitnymi planami rozwojowymi. Już niebawem do użytku oddana zostanie hala produkcyjna, wyposażona w najnowocześniejszy w Polsce park maszynowy. W grę wchodzi także uruchomienie nowych biur. Drugim planowanym krokiem będzie wprowadzenie do oferty innowacyjnych rozwiązań, mających na celu usprawnienie pracy montażystów w kwestii instalowania produktów. Kolejnym punktem jest kontynuacja już wprowadzonego systemu mającego na celu zapewnienie lepszego, szczelniejszego, a tym samym cieplejszego połączenia bramy z budynkiem. - Rok 2018 to czas intensywnej pracy oraz ogromnych pokładów zaangażowania całego zespołu. Mam nadzieję, że te kolejne 12 miesięcy pozwoli nam zrealizować zamierzone cele - podsumowuje Paweł Orzeł.

 

źródło: NITUS