Reynaers Aluminium na targach BAU 2019
Reynaers Aluminium na targach BAU 2019

W dniach 14-19 stycznia 2019 roku Monachium zaprasza na kolejną edycję targów BAU, które promują najnowsze i najlepsze rozwiązania w dziedzinie architektury, materiałów i systemów budowlanych. Prestiżowe wydarzenie zgromadzi ponad 2000 wystawców z całego świata, wśród których nie zabraknie Reynaers Aluminium.

Już dziś eksperci prognozują, że targi BAU 2019 zaoferują więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Na powierzchni 200 tys. m2 zobaczymy propozycje ponad 2,2 tys. wystawców z 45 krajów – w tym zarówno systemy i materiały dla budownictwa komercyjnego, jak i szeroką gamę produktów do aranżacji wnętrz. Tegoroczna edycja targów będzie koncentrowała się wokół takich zagadnień, jak digitalizacja procesu projektowego (BIM), automatyka w budownictwie, aluminium czy budynki Smart. W planowane wydarzenia idealnie wpisze się firma Reynaers Aluminium, która na BAU 2019 zaprezentuje swoje najnowsze cyfrowe innowacje – narzędzia wspierające pracę architektów, inżynierów, deweloperów.

Razem po lepsze

Reynaers Aluminium to dostawca zrównoważonych aluminiowych rozwiązań architektonicznych: technologicznie zaawansowanych systemów okiennych, drzwiowych, przesuwnych i służących do konstrukcji ścian osłonowych. Firma skupia się również na narzędziach cyfrowych, które architekci i inżynierowie mogą stosować w procesie projektowym. To, co wyróżnia Reynaers Aluminium, to koncentracja na relacjach z partnerami i na ich potrzebach. Firma nieustannie szuka nowych rozwiązań, które będą odpowiadały najbardziej niestandardowym wymaganiom branży architektonicznej i budowlanej, takim jak np. praca z projektem w wirtualnej rzeczywistości.

Zgodnie z filozofią „Together for Better” marka jest zorientowana na aktywną współpracę z partnerem. Nie tylko dostarcza systemy, ale uczestniczy w całym procesie budowlanym: od ogólnej koncepcji, przez przygotowanie projektu technicznego, po montaż i konserwację.

Cyfrowy świat aluminium

Odwiedzający stoisko marki Reynaers na targach BAU przekonają się, jak można wykorzystać wirtualną rzeczywistość w branży budowlanej. Główną atrakcją będzie bowiem AVALON - technologicznie zaawansowane narzędzie zamieniające architektoniczny projekt w realistyczny model 3D i umożliwiające wirtualny spacer po obiektach, które dopiero mają powstać. W trakcie wędrówki po trójwymiarowej przestrzeni można ocenić wybrane rozwiązania i od razu je modyfikować, weryfikując i optymalizując projekt. Avalon nie tylko pozwala obejrzeć budynek, który jeszcze nie powstał, ale służy również do analiz inżynierskich.

Reynaers Aluminium pokaże również nową aplikację World of Reynaers. Narzędzie to pozwala odkryć pełną gamę systemowych rozwiązań firmy, bo użytkownicy mogą nie tylko przyjrzeć się każdemu systemowi, ale również zmieniać kolory elementów, opcje otwierania okien i drzwi oraz warianty wzornicze, porównując w ten sposób różne możliwości i konfiguracje.

Najnowsze rozwiązania produktowe i cyfrowe innowacje Reynaers Aluminium, które będą prezentowane na targach BAU, pokazują, że firma stale obserwuje pojawiające się trendy oraz potrzeby branży budowlanej i architektonicznej. Dzięki temu wprowadza rozwiązania, które wyprzedzają wymagania rynku. Reynaers Aluminium oferuje nie tylko produkty o doskonałych parametrach technicznych i wzornictwie, ale również swobodę projektowania. Pozwala architektom, inwestorom i producentom urzeczywistnić niemal każde architektoniczne marzenie.

 

źródło: REYNAERS ALUMINIUM