System elektronicznej kontroli dostępu Ixalo w technologii RFID
System elektronicznej kontroli dostępu Ixalo w technologii RFID

W najnowocześniejszych budynkach użyteczności publicznej i biurowcach kontrola dostępu staje się stałym elementem. Autoryzacja wejścia zapewnia bezpieczeństwo, ale również funkcjonalność. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania coraz częściej pojawia się nie tylko w biurach, ale też w hotelach, domach opieki czy szpitalach.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest system elektronicznych wkładek – System Ixalo RFID doskonale sprawdza się zarówno w nowych jak i starszych obiektach. Klasyczne systemy tego typu wymagają instalacji okablowania, co znacznie utrudnia proces montażu. Ixalo RFID bez problemu można zamontować w dowolnym momencie w każdym rodzaju drzwi, które posiadają wkładkę cylindryczną – tłumaczy Tomasz Bartol z GU Polska.

Innowacyjny system prosty w montażu

Systemy kontroli dostępu w nowobudowanych biurowcach są już powszechne. Problem pojawia się w momencie potrzeby doposażenia biura znajdującego się w starszym budynku – wtedy z  pomocą przychodzi Ixalo RFID. Wkładkę można w każdej chwili zamontować oraz zdemontować, co w przypadku wynajmowanego biura jest doskonałym i ekonomicznym rozwiązaniem. Zdemontowaną wkładkę można z łatwością zamontować w innych drzwiach. Samo działanie Ixalo RFID opiera się na transponderach – kartach lub brelokach. Wkładka zostaje zasprzęglona po przyłożeniu transpondera do czytnika, a po przekręceniu gałki drzwi otwierają się. O zasprzęgleniu informuje zapalony na zielono LED. Elementy wykonawcze zasilane są bateryjnie – to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ bateria może pracować aż do 70 tysięcy cykli. Co ciekawe, za pomocą specjalnego oprogramowania dołączonego do zestawu mamy możliwość sprawdzenia stanu kondycji baterii.

Kontrole dostępu w miejscu w pracy

Systemy kontroli dostępu doskonale sprawdzają się miejscach, w których wymagana jest autoryzacja wejścia. Pomieszczenia takie jak serwerownie, magazyny, czy biura coraz częściej muszą być chronione właśnie w taki sposób. Ixalo RFID zapewnia możliwość kontroli dostępu w prosty i niezawodny sposób. W przypadku poszczególnych pomieszczeń istnieje możliwość przypisania pracownikom godzin oraz dni, w których mogą oni otworzyć drzwi. Dodatkowo, istnieje również możliwość zaprogramowania tzw. dni specjalnych. Ważną funkcją jest możliwość zablokowania karty czy breloka w sytuacji, w której były pracownik nie oddał transpondera lub go po prostu zgubił – mówi Tomasz Bartol.

Gwarancja bezpieczeństwa

System Ixalo RFID gwarantuje bezpieczeństwo dzięki innowacyjnym rozwiązaniom związanym z elektroniczną kontrolą dostępu. Co ważne, samo urządzenie jest odporne na wybicie i przewiercenie – gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa i podwyższoną  odporność na włamanie. Ixalo można również połączyć w jeden system z innymi wkładkami do zamków GU takimi jak Janus, Helius czy Livius. Dodatkowo Ixalo RFID cechuje też świetny design – neutralny nowoczesny wygląd doskonale wpisze się w estetykę każdego wnętrza.

Ixalo RFID jest odpowiedzią na potrzebę wprowadzania innowacyjnych rozwiązań zarówno w nowoczesnych biurowcach jak i miejscach takich jak szpitale. Uniwersalność produktu od GU Polska pozwala na zastosowanie go jednak nie tylko w dużych obiektach, ale również nawet wielkich firmach stawiających na komfort i bezpieczeństwo.

 

źródło: GU Polska