Polska stolarka okienna pod marką Hensfort debiutuje w Wielkiej Brytanii
Polska stolarka okienna pod marką Hensfort debiutuje w Wielkiej Brytanii

Polska jest największym eksporterem stolarki otworowej wśród krajów UE oraz drugim po Chinach eksporterem okien i drzwi na świecie. Tylko w 2017 roku wyeksportowano z Polski stolarkę o wartości 1,87 mld euro. Polskie okna cenione są szczególnie w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. To właśnie w stolicy Anglii jeszcze w tym roku zakończy się budowa luksusowego apartamentowca Compass wyposażonego w polskie okna. Inwestycja usytuowana nieopodal Canary Wharf - biznesowego centrum miasta, stanie się prawdziwą wizytówką tej nowoczesnej dzielnicy i będzie jednocześnie pierwszą realizacją z polską stolarką Hensfort na rynku brytyjskim.

Compass Apartments to stylowa kolekcja zaledwie dziewięciu wysokiej jakości apartamentów jedno-, dwu- i trzypokojowych, wykorzystujących w pełni światło i przestrzeń do stworzenia idealnego miejskiego domu. Indywidualnie wykończone apartamenty, zostały zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystać współczesny styl życia. Niezwykle istotna w całym projekcie jest lokalizacja budynku, która pozwala zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym.

Wielka Brytania jest dla nas naturalnym kierunkiem eksportu, po tym jak staliśmy się jednym z wiodących sprzedawców polskiej stolarki okiennej we Włoszech, Czechach, Francji, czy w Niemczech. Odczuwamy satysfakcję, że przez nasze okna spoglądać będzie można również w Londynie - zwłaszcza w tak atrakcyjnej lokalizacji - mówi Paweł Zatorski, Dyrektor Handlowy w Hensfort.

Realizacja dla Compass Apartments nie jest pierwszym zamówieniem producenta obsługiwanym na rynkach anglojęzycznych. Już od roku Hensfort eksportuje swoje produkty do USA - oba te rynki są bardzo konkurencyjne, nie mamy jednak wątpliwości, że nasza jakość i potencjał zagwarantują nam długofalowy sukces - dodaje Paweł Zatorski.

Eksporterzy okien aluminiowych odnotowali najwyższą dynamikę wzrostu eksportu w 2017 roku. Szacuje się, że aż 70% wyprodukowanych w Polsce okien metalowych sprzedano na rynkach zagranicznych. Cieszy nas aktywność eksportowa naszego partnera, która wpisuje się w ten trend – komentuje Jacek Meller, Dyrektor ds. Handlowych w firmie Ponzio, będącej jednym z największych producentów aluminiowych systemów budowlanych w Europie.

Polska jest niekwestionowanym liderem eksportu stolarki okiennej w Europie. Aktywność eksportowa producentów z pozostałych krajów jest zdecydowanie mniejsza. Mocna pozycja polskiej branży jest efektem działań zarówno dużych producentów okien, jak i aktywnych na rynkach zagranicznych polskich dystrybutorów.

 

źródło: Hensfort