25 lat firmy Inoutic w Polsce
25 lat firmy Inoutic w Polsce

Jak świętować ćwierćwiecze firmy w Polsce? Najlepiej celebrując to wydarzenie wraz z pracownikami i klientami, a więc tymi, którzy towarzyszyli firmie i wspierali jej sukcesy na przestrzeni tych 25 lat. Świętowanie rozpoczęło się podczas corocznego, rodzinnego pikniku w Jasinie pod Poznaniem. Imprezie dla pracowników firmy dopisała piękna pogoda, doskonała atmosfera i atrakcje dla najmłodszych. Słodkie chwile przy jubileuszowym torcie umilane były wspomnieniami tych, którzy są związani z firmą praktycznie od początku jej istnienia.

Rodzinny charakter pikniku widać było, jak co roku, w mnogości atrakcji skierowanych dla dzieci. To przede wszystkim o ich dobrą zabawę zadbali organizatorzy. Maluchy mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni czy animacji sportowych. Dodatkowo na najmłodszych czekał popcorn i wata cukrowa oraz kolorowe balony. Dorośli z chęcią brali udział w zabawach wraz ze swoimi pociechami oraz upamiętniali ten miły czas w foto budce. W tak udanej atmosferze, pracownicy Inoutic mogli ze swoimi rodzinami świętować 25-lecie firmy.

Kilka słów o historii Inoutic w Polsce

Inoutic jest częścią Grupy Deceuninck – jednego z największych na świecie producentów systemów profili PVC do produkcji stolarki otworowej oraz systemów tarasowych i elewacyjnych w technologii Twinson, która może poszczycić się 80-letnim doświadczeniem na świecie. W Polsce działa od 1993 roku – najpierw jako Deceuninck Polska, a od czasu wdrożenia w 2012 r. nowej marki, jako Inoutic/Deceuninck Sp. z o.o. Przez ten okres produkty firmy zdobyły uznanie wśród producentów stolarki otworowej, jak i użytkowników, dzięki bardzo wysokiej jakości swoich produktów. Inoutic znany jest z innowacyjności, cały czas rozwija technologię ekstruzji i okleinowania profili PVC, jak również produkcję materiałów kompozytowych. W fabrykach w Bogen (Niemcy) i w Jasinie (Polska) przeprowadzane są pełne procesy produkcyjne: od wstępnego projektu produktu, poprzez jego testy laboratoryjne, aż po wytłaczanie i okleinowanie. Dzięki zaawansowanym technologicznie produktom, firma oferuje najwyższej klasy rozwiązania, które w kreatywny i innowacyjny sposób łączą świat zewnętrzny z wnętrzem wszystkich rodzajów budynków.

Pracuję w firmie Inoutic/Deceuninck od ponad 16 lat. Od samego początku jestem związany z działem ekstruzji. Wraz z rozwojem swojej kariery w tej firmie uczestniczyłem w wielu ciekawych wyzwaniach i projektach. Z perspektywy czasu widzę jak nasz oddział w Jasinie się rozwinął. Przez lata z jedynego działu produkcyjnego ekstruzji zatrudniającego ok. 20 osób, posiadającego 8 linii, produkcję realizowaną z surowca w kartonach i posiadaniu niespełna 20 zestawów produkcyjnych, doszliśmy do momentu, gdy mamy prawie 80 osób, mamy 16 linii, 180 zestawów produkcyjnych, własną linię do recyklingu. Ponadto produkcja jest w znakomitej większości realizowana z własnej nowopowstałej mieszalni, a za ścianą w kolejnej hali działa równie prężnie drugi dział produkcyjny - foliowanie. Zrealizowane i planowane inwestycje oraz rozwój kompetencji sprawiają, że optymistycznie patrzymy w przyszłość firmy – podkreśla Łukasz Krzyżaniak, Menadżer Ekstruzji w Inoutic.

Innowacje i perspektywy rozwoju

Inoutic niejednokrotnie wyznaczał trendy, wdrażając pionierskie rozwiązania. Firma jako pierwsza na rynku wprowadziła w pełni szary rdzeń (2007 r.), rozpoczynając tzw. „szarą rewolucję” w branży. Zapoczątkowane ponad dekadę temu rozwiązanie, dziś jest powszechnie stosowane i bardzo popularne. W 2017 r Inoutic wprowadził na rynek wzmocnienie termiczne, które pozwoliło mu uzyskać tytuł laureata programu "Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018". Najnowszym przykładem innowacyjności Inoutic jest z kolei tegoroczna premiera, Elegante. Ta nowa generacja profili okiennych to zupełny przełom w stylistyce okien PVC na rynku. O ciągłym rozwoju firmy świadczą z kolei inwestycje, takie jak oddana do użytku w ubiegłym roku własna mieszalnia surowca czy tegoroczna budowa magazynu na sąsiedniej działce, które mają także pozytywny wpływ na lokalne otoczenie i rynek pracy.

W firmie Inoutic/Deceuninck pracuję prawie od początku otwarcia oddziału w Polsce. Mam poczucie, że uczestniczyłem przez te lata w rozwoju i rozbudowie firmy. Równolegle zdobywałem nowe umiejętności, nowe doświadczenia zawodowe w znakomitym zespole. Rozpoczynając swoją karierę pamiętam stan zatrudnienia na poziomie 40-50 osób, obsługę klientów tylko na rynku polskim, jedną serię produktową w ofercie. Obecnie oddział w Polsce zatrudnia ponad 300 osób, obsługujemy rynki w kilkunastu krajach, mamy rozbudowaną platformę produktową dostosowaną do potrzeb klientów. Planowane inwestycje pokazują, że ten rozwój trwa i kolejne lata przyniosą kolejne sukcesy – dodaje Piotr Graczyk, Główny Planista.

Nic więc dziwnego, że firma Inoutic po raz kolejny otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy Wielkopolski 2017 przyznawanego w Ogólnopolskim konkursie Solidny Pracodawca Roku.

Równie ważne, co innowacyjność i rozwój, są dla firmy trwałe, partnerskie relacje, budowane od lat z klientami firmy. Dlatego nie może zabraknąć wspólnego celebrowania 25-lecia firmy wraz z partnerami handlowymi Inoutic.

„Jubileusz ten stanowi znakomitą okazję do przypomnienia dotychczasowych osiągnięć spółki, ale także do podkreślenia naszej dotychczasowej wieloletniej współpracy, której efekty są w firmie dostrzegane i wysoko oceniane. Z okazji 25-lecia istnienia Inoutic w Polsce, pragniemy serdecznie podziękować za przemiłą współpracę oraz życzyć dalszych sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów. Ponadto mamy nadzieję, że nasze relacje przez kolejne lata będą układały się tak pomyślnie i w miłej atmosferze, jak do tej pory – powiedział Andrzej Langowski, właściciel firmy Lanko - Fabryka Okien i Drzwi z PCV i Aluminium.

W październiku firma zaplanowała spotkanie z partnerami handlowymi Inoutic, które będzie doskonałym zwieńczeniem jubileuszu i okazją do dyskusji o kierunkach rozwoju i trendach w branży na najbliższe lata.

 

źródło: Inoutic