Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec
Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo Jocz działa na rynku stolarki od ponad 30 lat. Przez okres swojej działalności zdobyło bogate portfolio, gdzie może pochwalić się wieloma realizacjami  od prywatnych domów po duże i prestiżowe projekty jak m.in. pięciogwiazdkowy  Hotel Mikołajki.

„W dobie rozkwitu  branży budowlanej oraz nieustannie zmieniających się trendów w architekturze, a także wzrostu wpływających zamówień podjęliśmy decyzje o  inwestycji w nowoczesny park maszynowy, który pozwoli nam na dostosowanie do aktualnych i przyszłych zadań stawianych przez rynek. W podjęciu decyzji o wyborze dostawcy pomogła nam wizyta w Niemczech podczas drzwi otwartych elumatec TechDays 2017, gdzie mieliśmy okazję szczegółowo zapoznać się z maszynami tego producenta. Zależało nam na elastycznych rozwiązaniach, które gwarantują odpowiednią wydajność, precyzję, a co za tym idzie jakość produktów. ”-  wyjaśnił Tymoteusz Jocz –Zastępca Dyrektora ds. Technicznych

Przedsiębiorstwo Jocz jako pierwszy producent w Polsce wdrożył do swojej produkcji centrum nowej generacji  elumatec SBZ 122/75, które zdobyło w 2017 r nagrodę GERMAN DESIGN AWARD.  

SBZ 122/75  to wyjątkowe w swojej klasie, najnowsze 5-osiowe centrum obróbcze. Dzięki tej niezwykłej maszynie elumatec wytycza nowe standardy. Żadne inne urządzenie w tym segmencie rynkowym nie oferuje takiej różnorodności zastosowań ani tak dużych zakresów obróbczych profili – zachowując przy tym minimalne gabaryty. Producenci ślusarki okienno- drzwiowej, którzy inwestują w rozwiązania elumatec zyskują ogromną przewagę: na niewielkiej przestrzeni dostają możliwość  wykonania  wszystkich niezbędnych procesów obróbki profili w jednej stacji, oszczędzając czas przy zachowaniu najwyższej  precyzji.

Dzięki zastosowaniu dodatkowej  osi  C  możliwa  jest  czołowa  obróbka  od  lewej i  prawej  strony.  Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie  wszystkich  niezbędnych nacięć i wycięć. Tarcza piły, za pośrednictwem automatycznego zmieniacza narzędzi pobierana jest przez wrzeciono i można ją pochylać w zakresie kątów od -120 do +120 stopni oraz precyzyjnie obracać  w  zakresie  od  -220  do  +220  stopni.  Możliwe jest  także ustawienie  wszystkich  kątów  pośrednich. 

Oprócz centrum na hali produkcyjnej w Rynie stanęła także popularna, niezwykle precyzyjna,   dwugłowicowa piła elumatec DG 244 oraz zagniatarka EP 124/20 o najwyższej na rynku siła nacisku do 7 ton i wysokości zagniatanych profili do 200 mm

Połączenie centrum SBZ 122/75 i piły DG 244 stanowi idealny duet w obróbce profili fasadowych. Takie rozwiązanie pozwala na  szybką i precyzyjną obróbkę profili o dużym przekroju, na czym szczególnie zależało producentowi z mazur.

Cała produkcja odbywa się obecnie w sposób  zautomatyzowany i bez papierowy.  Inwestycja w nowoczesne rozwiązania jest dla Przedsiębiorstwa Jocz dużą zmianą w kwestii organizacji produkcji. Pozwoliła na zwiększenie wydajności, eliminację przypadkowych błędów a także poszerzenie oferty i zdobywanie kolejnych rynków.

Nasz zakład produkcyjny poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii produkcyjnych zapewnia szybką realizację najbardziej nietypowych zleceń naszych Klientów. Natomiast wdrożone wewnątrzzakładowe procedury zarządzania jakością połączone z faktem poddawania się okresowym badaniom przeprowadzanym przez polskie instytucje, nadzorujące jakość materiałów budowlanych, dają Państwu pewność, że wyroby sygnowane znakiem JOCZ są najwyższej jakości.- zapewnia Andrzej Goleń - kierownik działu aluminium w firmie Jocz

W czasach coraz bardziej popularnego  przemysłu 4.0. wdrożenie technologii, które pomagają w przyspieszeniu tempa i ulepszeniu jakości produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów staje się nieuniknione. Producenci są zdeterminowani do podejmowania decyzji o rozwoju w kierunku automatyzacji i zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych oraz technologicznych w połączeniu z nowoczesnym systemem zarządzania produkcją.

„Planując kolejne kroki rozwoju firmy ,  przedsiębiorca  musi przede wszystkim  określić cele jakie chce osiągnąć oraz czy wpisują się one w ogólną wizję rozwoju firmy. Stopień automatyzacji powinien zostać odpowiednio dopasowany  do  danego zakładu, jego możliwości i potrzeb.

Firma Jocz jest dziś  świetnym przykładem dobrze przemyślanego rozwoju i mam nadzieję, że także inspiracją do zmian dla wielu producentów w naszym kraju”-   nadmienił Waldemar Lis -Prezes  Zarządu elumatec Polska  

 

źródło: elumatec Polska 

OKNO 1/2018