Nowy Dyrektor Zarządzający Nice Polska
Nowy Dyrektor Zarządzający Nice Polska
Od 1 lipca 2018 funkcję Dyrektora Zarządzającego w firmie Nice Polska Sp. z o.o. przejmie obecny Dyrektor Handlowy Regionu Północ Marcin Skrobisz. Dotychczasowy Dyrektor Zarządzający – Adam Krużyński, kontynuuje karierę w strukturach grupy Nice, jako Dyrektor ds. Sprzedaży (Chief Sales Officer)  Nice SpA we Włoszech, pozostając w zarządzie spółki Nice Polska w roli członka zarządu.

Marcin Skrobisz z firmą Nice jest związany od lipca 2001 roku, kiedy to objął stanowisko Asystenta Dyrektora Handlowego, by już we wrześniu awansować na Kierownika Regionu Zachodniego, odpowiadając za sprzedaż w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodnio-pomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Od 2010 roku, po reorganizacji Działu Handlowego, pełnił rolę Dyrektora Handlowego Regionu Północ – od tego czasu był również odpowiedzialny za województwa mazowieckie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.  W latach 2007/2008 oraz 2016 był odpowiedzialny za wdrażanie nowego systemu informatycznego Microsoft Dynamics Axapta w zakresie sprzedaży i logistyki, a w 2011 roku nadzorował proces wprowadzenia marki KingGates do oferty firmy. Od roku 2008 jest osobą odpowiedzialną za proces zakupu i realizację dostaw bezpośrednio ze spółki Nice SpA z Włoch.

Jako Dyrektor Zarządzający Marcin Skrobisz będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością całej spółki skupiając się przede wszystkim na analizowaniu i wykorzystywaniu nowych możliwości rozwoju Nice w Polsce. Dodatkowo będzie nadzorował działy: automatyki do rolet, markiz i żaluzji oraz systemów parkingowych.
Prywatnie Marcin jest ojcem dwóch synów, lubi dobrą książkę, piłkę nożną (którą trenują jego synowie), a wolny czas spędza aktywnie na rowerze z rodziną. 
 
W związku z awansem Marcina Skrobisza, w firmie będzie miała miejsce kolejna już w historii firmy reorganizacja. Dotychczasowe stanowiska Dyrektora Handlowego Regionu Północ oraz Dyrektora Handlowego Regionu Południe zostaną połączone. Fotel Dyrektora Handlowego oraz Marketingu firmy Nice Polska obejmie Robert Lubaszewski - wieloletni pracownik firmy.
 
 
Ścieżka kariery Roberta Lubaszewskiego była bardzo podobna. Zaczynał w 2001 roku jako Asystent, by później pracować jako Handlowiec, a następnie Kierownik Regionu Południe, odpowiadając za sprzedaż w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, świętokrzyskim i małopolskim. Od 2010 roku pełnił funkcję Dyrektora Handlowego Regionu Południe, a pod jego opieką znalazły się dodatkowo województwa podkarpackie, lubelskie oraz cześć województwa mazowieckiego. Obecnie Robert Lubaszewski będzie kierował działami marketingu oraz całym działem sprzedaży produktów Nice (region północ i południe), działem DIY, działem bram garażowych, wideodomofonów oraz działem exportu.  W życiu prywatnym jest szczęśliwym ojcem trójki dzieci - córka i dwóch synów. Poza dobrą muzyką i filmem jego największą pasją jest motoryzacja, a szczególnie jazda samochodami terenowymi. Od kilku lat regularnie, wraz z rodziną, którą zaraził swoją pasją, w trakcie wypraw offroad’owych, odwiedza trudno dostępne miejsca  w Europie środkowej i wschodniej.  
 
Choć struktura firmy się zmienia, strategia wciąż pozostaje ta sama.
 
Kierunek obrany przez mojego poprzednika Adama Krużyńskiego, obecnie Dyrektora Sprzedaży w całej Grupie Nice, będzie kontynuowany – zapewnia Marcin Skrobisz. Długoletnia współpraca z Adamem i Robertem, nabyte przez lata pracy w Nice doświadczenie, wzorowe relacje z Partnerami Handlowymi firmy oraz stabilna i rodzinna atmosfera wśród pracowników, to duży kapitał, który bardzo szanuję i zamierzam wzmacniać.   Będę dążył do tego, abyśmy dalej z całym zespołem tworzyli firmę dynamiczną, kreatywną i wciąż rozwijającą się – bo firmę tworzą ludzie. Wierzę, że zarówno obecność Adama w strukturach całej Grupy, jak i kolejne akwizycje oraz poszerzanie asortymentu sprzedawanych produktów pozwolą nam dalej rozwijać się szybciej niż rynek. Przez kilkanaście lat, wraz z Robertem tworzyliśmy i rozwijaliśmy  firmę, stąd zadania, przed którymi teraz stoimy, mogą nas tylko zmotywować do wytężonej pracy. 
 
źródło: Nice Polska