W trosce o najmłodszych: osłony okienne z mechanizmem Clever Spring
W trosce o najmłodszych: osłony okienne z mechanizmem Clever Spring

Rolety są nowoczesną dekoracją, ale przede wszystkim powinny być funkcjonalne i bezpieczne, szczególnie dla najmłodszych domowników. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów zabezpieczeń osłon okiennych. Jednym z rozwiązań są mechanizmy bez łańcuszka, jak opatentowany przez firmę Franc Gardiner system Clever Spring.

Proste zwijanie bez koralika

Na rynku można znaleźć różne modele osłon i metod ich sterowania: klasyczne, rolety z silnikiem, a także mechanizm sprężynowy taki jak system Clever Spring od firmy Franc Gardiner. − Mechanizm ten posiada specjalny hamulec, który pozwala na regulowanie rolety na wybraną wysokość w jednostajnym tempie. Wystarczy delikatnie pociągnąć za metalowy uchwyt, by płynnie i cicho ustawić osłonę w wybranym przez siebie miejscu. To bardzo duża wygoda, a jednocześnie bezpieczny system stworzony z myślą o dzieciach – mówi Leszek Jarema z Franc Gardiner, producenta osłon okiennych i rozwiązań dekoracyjnych.

Bezpieczna osłona okna

Osłony okienne z systemem Clever Spring nie posiadają wiszących elementów, takich jak koralik czy sznurek, dzięki czemu zapobiegają groźnym sytuacjom, w których dziecko może zaplątać się w wiszący luźno łańcuszek. Spełniają wszystkie Europejskie Dyrektywy oraz Normy PN-EN 13120 dotyczące bezpieczeństwa. To proste i bezpieczne rozwiązanie. Osłonę reguluje się bez konieczności ręcznego odsłaniania okna.

Uniwersalne zastosowanie

System jest dostępny w roletach klasycznych oraz w wersji mini. Osłona jest łatwa w montażu i można ją dostosować do różnego rodzaju okien. Sprawdza się w domach rodzinnych, a także w placówkach dydaktycznych takich jak przedszkola czy szkoły.

 

źródło: Franc Gardiner