Nasz wymarzony, właśnie wybudowany lub zakupiony dom to najczęściej budynek wielopoziomowy z poddaszem użytkowym. Decydują o tym względy ekonomiczne (wysokie ceny działek oraz ogrzewania) i estetyczne (domy ze spadzistym kolorowym dachem prezentują się bardzo efektownie). Na wyższych kondygnacjach zwykle znajdują się sypialnie, pokoje dziecięce i młodzieżowe oraz gabinety. Miejsca do spania, pracy i wypoczynku, a także garderoby na poddaszu należy zaplanować tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod skosem. Przy odrobinie wysiłku pozorne trudności zamienimy na atuty, dzięki którym otrzymamy funkcjonalne, przytulne, słoneczne pokoje. Możliwość optymalnego wykorzystania naturalnego światła to jedna z największych zalet poddasza z oknami połaciowymi. Należy tylko pamiętać, że kilka równomiernie rozmieszczonych okien wpuszcza więcej promieni słonecznych niż jedno o sumie ich powierzchni. Koniecznie trzeba też zaopatrzyć się w rolety, które ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewnią prywatność i pozwolą na zupełne zaciemnienie pokoju w czasie snu.
W smugach światła wpadającego przez okna z sosnowymi ramami i ościeżnicami szczególnie pięknie zaprezentują się jasne wnętrza zaaranżowane w bliskim naturze stylu skandynawskim lub ostatnio bardzo modnym eklektycznym stylu vintage z motywami industrialnymi. Pod pochyłą ścianą można urządzić wyjątkowe, inspirujące miejsce do pracy, na które składa się dawna szkolna ławka o metalowej konstrukcji i stylizowany (bądź odrestaurowany) tapicerowany fotel na drewnianych nogach. Oczywiście warto również postarać się o lampkę na biurko, która oświetli blat po zmroku. Sosnowa oprawa okien pięknie harmonizuje z podłogą o zbliżonym kolorze. Za dekoracje posłużą grafiki z atlasu botanicznego oraz ceramika. Niska ściana na poddaszu znakomicie nadaje się też do stworzenia pojemnej, zabudowanej garderoby lub szafki na dokumenty. Duży blat wykorzystamy na ozdoby i pamiątki.
Okna dachowe muszą cechować się wyjątkową trwałością i solidnością wykonania, gdyż są bardziej narażone na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych, niż te na niższych kondygnacjach. Sosnowe okna marki Liteleader łączą najwyższą jakość potwierdzoną dziesięcioletnią gwarancją producenta z wygodą użytkowania i przystępną ceną. Model Liteleader EnergyLite wykonano z certyfikowanego drewna sosny północnoskandynawskiej, klejonego warstwowo, co zapobiega wypaczeniom. Pomalowano go nieszkodliwym lakierem i zabezpieczono przeciwgrzybicznie. Ze strony zewnętrznej pokryty jest trwałym aluminiowym oblachowaniem. Okna z hartowaną zewnętrzną szybą spełniają najwyższe standardy izolacyjności termicznej i akustycznej. Wykazują wysoką odporność na przeciążenie wiatrem oraz wodoszczelność – chronią nawet przed huraganem wiejącym z prędkością ponad 150 km/h. Odpowiednią wentylację zapewnia trzypozycyjna klamka, a obie strony okna z łatwością umyjemy dzięki centralnej osi obrotu.
Konstrukcja ościeżnic modelu Liteleader EnergyEndure została dodatkowo wzmocniona, co zapewnia niezawodność i bezawaryjność okien nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Z kolei model EnergySolid z bezołowiowego PVC przeznaczony jest do znajdujących się na poddaszu kuchni i łazienek. Produkty marki Liteleader można zakupić wyłącznie przez Internet, dzięki czemu otrzymamy towar najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie.
źródło: 4IQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce