Elegante – Nowa generacja profili okiennych od Inoutic na Fensterbau
Elegante – Nowa generacja profili okiennych od Inoutic na Fensterbau

Podczas tegorocznych targów Fensterbau Frontale Inoutic zaprezentował innowacyjne rozwiązanie, będące odpowiedzią na oczekiwania rynku. Wyjątkowe parametry użytkowe oraz nowoczesny, elegancki design powodują, że Elegante to zupełny przełom w stylistyce okien PVC na rynku.

Zaprezentowany na targach w Norymberdze system Elegante, dzięki wyrazistemu, wyróżniającemu się designowi, pozwolił firmie Inoutic na nowo zdefiniować przyszłość okien PVC. Ponadto, w wersji zlicowanej system ten stanowi wizualną alternatywę dla okien aluminiowych, zachowując wszelkie zalety okna PVC.

– Dzięki systemowi Elegante, okna PVC stały jeszcze bardziej atrakcyjne dla użytkowników końcowych i architektów. Wśród jego zalet można wymienić znakomite wartości izolacji termicznej, uzyskany z recyklingu ekologiczny materiał EPC (EcoPowerCore) zastosowany w ramie i skrzydle, a przede wszystkim nowoczesny wygląd, odpowiadający na oczekiwania użytkowników, którzy stawiają na design i estetykę budynku jako całości – mówi Krzysztof Kalita, Menedżer Produktu.

Nowy system okienny Elegante charakteryzuje się wartością współczynnika przenikania ciepła okna Uf na poziomie 0,93W/m2K. Dzięki głębokości zabudowy ramy wynoszącej 76mm, głębokości zabudowy skrzydeł wynoszącej 80mm (w wersji niezlicowanej) i 92mm (w wersji zlicowanej) oraz sześciu komorom, system ten spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów w kwestii izolacji termicznej i akustycznej. Nie bez znaczenia dla powyższych parametrów jest również możliwość zastosowania szklenia aż do 70 mm, co dodatkowo daje szerokie możliwości zastosowania bezpiecznych pakietów szybowych.

System został zaprojektowany tak, aby umożliwić wykonywanie konstrukcji okiennych o dużych rozmiarach oraz zapewnić klasę RC2, zwiększającą ochronę przed włamaniem. Umożliwiają to m. in. 2 opcje wklejania pakietów szybowych: za pomocą taśmy, tzw „suche wklejanie” oraz za pomocą kleju.

Szeroka paleta kolorów, w których dostępny będzie system Elegante pozwoli z łatwością dobrać profil do każdego rodzaju budynku. Produkt ten jest również w pełni kompatybilny z drzwiami podnoszono-przesuwnymi Inoutic i profilami z serii Eforte. System profili okiennych Elegante będzie dostępny w sprzedaży od jesieni 2018 roku.

 

źródło: Inoutic