Jaką wybrać ramę okienną – krótki przewodnik od Inoutic
Jaką wybrać ramę okienną – krótki przewodnik od Inoutic

Drewniane, PVC czy z aluminium? Choć wymieniać okna będziemy pewnie dopiero za kilka miesięcy, już teraz warto zastanowić się nad tym, z jakim typem ramy wybrać okno. Oferta jest bardzo szeroka, co nie ułatwia podjęcia decyzji. Jak nie pogubić się w gąszczu informacji?

Nowoczesne profile aluminiowe dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym zapewniają bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne. Pozwalają one na przeszklenie o wiele większych powierzchni niż profile drewniane lub wykonane z tworzywa sztucznego, które są często stosowane w oszklonych systemach fasadowych. Jeśli zatem marzymy o dużych przeszkleniach, dających nam widok na ogród czy taras, warto zdecydować się na ten rodzaj profili. Są one jednak droższe od pozostałych.

Zaletą drewnianych profili jest to, że są wykonane z ciepłego, naturalnego materiału. Ich ceny oraz właściwości termiczne są porównywalne z właściwościami profili wykonanych z PVC, jednak ich utrzymanie może okazać się problematyczne. Co najmniej raz w roku (przed zimą) drewniane ramy powinny być myte i impregnowane specjalnym środkiem, który będzie zabezpieczać ich powierzchnię i wypełniać miniaturowe pęknięcia, aby nie dostała się do nich woda. Bez tego zabiegu rama może zacząć się łuszczyć.

W ofercie producentów profili są również „ramy” PVC. Ich główną zaletą jest łatwa konserwacja i trwałość materiału. System profili Eforte od Inoutic posiada 6 komorową technologię, która zapewnia wyjątkowo wysoką izolację termiczną (Uf=0,95W/m2K), dzięki czemu nasz dom jest nie tylko bardziej ekologiczny, ale również ekonomiczny, gdyż możemy znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Inoutic oferuje także specjalne nakładki aluminiowe, które dają producentom możliwość wyprodukowania okien w wybranym odcieniu z palety RAL (systemu oznaczania barw). Dzięki temu, na etapie produkcji, nakładki mogą zostać pomalowane na dowolnie wybrany kolor. Oznacza to, że z łatwością dopasujemy okna do każdego typu budynku bez względu na styl, w jakim został zbudowany czy jego kolorystykę.

–  Wybór odpowiednich okien to ważna decyzja mająca wpływ na ostateczny wygląd naszego domu. Okna drewniane, choć z pewnością eleganckie, wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Wybór okien aluminiowych wiąże się z wydatkami. Okna PVC to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących profili, które zapewnią im długą żywotność, elegancki wygląd i są dostępne w przystępnej cenie – tłumaczy Monika Hybza, Koordynator ds. Marketingu w Inoutic.

 

źródło: Inoutic/Deceuninck