OKNOPLAST-Kraków pnie się do góry
OKNOPLAST-Kraków pnie się do góry

Działające od 15 lat przedsiębiorstwo produkcyjne OKNOPLAST-Kraków Sp. z o.o. podaje dane finansowe za rok 2008. Firma wykazała wzrost zysków, eksportu i rentowności w porównaniu z minionymi latami. Prognozy na rok 2008 zostały zrealizowane.

Firma OKNOPLAST-Kraków w 2008 roku zanotowała 219 mln złotych przychodów. Wynik ten
w porównaniu do roku 2007 wzrósł o 31 mln złotych, czyli o 14%. Zysk netto spółki w 2008 roku wzrósł z 12 mln złotych uzyskanych w 2007 roku do 16 mln złotych (o 35%). Firma może się też pochwalić znakomitym wynikiem sprzedaży eksportowej. Wzrosła ona o niemal 30% w stosunku do poprzedniego roku. OKNOPLAST-Kraków osiąga coraz lepsze wyniki i planuje nowe inwestycje, między innymi w nową halę produkcyjną. Jej otwarcie planowane jest na kwiecień br. Jednym z celów spółki na 2009 rok jest również poszerzenie sieci sprzedaży zarówno w Polsce jak i w Europie.

„W ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2009 roku obserwujemy podobny poziom sprzedaży stolarki otworowej OKNOPLAST-Kraków, jak w 2008 roku, tak więc jak na razie nie widać żadnych oznak tzw. ”kryzysu”. Dotyczy to zarówno rynku polskiego jak i europejskiego. Liczymy, że taki poziom sprzedaży się utrzyma, a nawet mamy nadzieję, że będzie on w naszym przypadku większy – powiedział Prezes OKNOPLAST-Kraków Mikołaj Placek. „Za cel na ten rok postawiliśmy sobie między innymi zwiększenie sprzedaży eksportowej. Obecnie mamy ponad 400 przedstawicielstw
w 6 krajach europejskich, takich jak: Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja, Francja i Węgry. Planujemy powiększenie tej liczby jeszcze w 2009 roku o kolejne 200 biur.”
– dodaje Prezes.

Dobre wyniki spółki pozwalają na utrzymanie stałego poziomu zatrudnienia w firmie oraz umożliwiają nowe inwestycje. W kwietniu 2009 roku OKNOPLAST-Kraków planuje otwarcie nowej hali produkcyjnej w Ochmanowie. Pozwoli to na rozszerzenie gamy produktowej m.in. o rolety, jak również spowoduje zwiększenie konkurencyjności w zakresie obecnie sprzedawanych produktów.