Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrada Corleone oraz Trapani
Systemy balustradowe od CDA Polska – balustrada Corleone oraz Trapani

Szklane balustrady to bezpieczny i efektowny sposób zabezpieczenia tarasów oraz balkonów. W ofercie CDA Polska dostępne są obecnie dwa rozwiązania dedykowane tego typu konstrukcjom – słupkowa balustrada Corleone oraz samonośna Trapani, która może być wykorzystywana także wewnątrz budynku – na spocznikach, galeriach lub przy schodach.

Balustrada Corleone to doskonałe rozwiązanie przy portfenetrach, na balkony, tarasy lub loggie. Wykonana jest z odpornych na obciążenia materiałów, w tym przede wszystkim aluminium. Z kolei  zaślepki wykonane zostały z trwałego tworzywa ABS, charakteryzującego się odpornością na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Jako produkt prefabrykowany, system Corleone jest bardzo prosty w montażu, nie wymaga spawania
i może zostać złożony bezpośrednio na budowie. Mocować można go zarówno do podłogi, jak i do lica ściany. Balustrada ta będzie odpowiednia do szkła o grubości 10-10.76 mm oraz 12-12.76 mm, a opcjonalnie także dla tafli 8–8.76 mm. Za utrzymanie szkła odpowiedzialny jest profil Fix-Cor w kształcie litery U ze specjalną, prostokątną komorą. Długość handlowa profili wynosi 3000 mm, przy czym rekomenduje się, aby odległość pomiędzy słupkami nie wynosiła więcej aniżeli 1000 mm.

W przypadku systemu Trapani szkło utrzymywane jest w dolnym profilu ze specjalną uszczelką dopasowaną do jego grubości. Dostępne są jego trzy warianty: BAL-D (montaż do podłogi), BAL-S (montaż do boku) oraz
BAL-F (montaż do podłogi z mocowaniem bocznym). Listwa wykonana została z aluminium i jest dostępna
w dwóch długościach – 1500 oraz 3000 mm. Będzie odpowiednia do szkła o grubości od 12.76 mm do 21.52 mm. Dostępne wykończenia profilu to anoda satyna oraz anoda srebrna. Balustradę Trapani można mocować na balkonach, tarasach, loggiach, galeriach spocznikach oraz przy schodach wewnętrznych. W tym ostatnim przypadku konieczne będzie wkręcenie w profil nylonowych blokad, które zapobiegną obsuwaniu się szkła.

Co więcej, zarówno profile w balustradzie Corleone, jak i w Trapani, mogą zostać pomalowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Dzięki temu będą pasować do każdej elewacji.

 

 

BALUSTRADA CORLEONE

producent:

CDA Polska

zastosowanie:

balkony, tarasy, loggia, portfenetry

materiał:

aluminium, stal nierdzewna, ABS

wykończenie:

surowe aluminium, RAL 9006

długość profilu i maskownicy:

3000 mm (długość handlowa)

wysokość słupka balustrady:

2300 mm, 2900 mm (długość handlowa)

grubość szkła:

10-10.76 mm, 12-12.76 mm, opcjonalnie 8 – 8.76 mm

 

BALUSTRADA TRAPANI

producent:

CDA Polska

zastosowanie:

balkony, tarasy, spoczniki, galerie, portfenetry, schody wewnętrzne

materiał:

aluminium, stal nierdzewna

wykończenie:

anoda satyna, anoda srebrna

długość profilu:

1500 mm, 3000 mm (długość handlowa)

długość profilu zabezpieczającego krawędź:

3000 mm (długość handlowe)

grubość szkła:

12.76-21.52 mm

 

 

źródło: CDA Polska