„Otwórz się na swoje potrzeby” z Porta na Łódź Design Festival
„Otwórz się na swoje potrzeby” z Porta na Łódź Design Festival

Trwałość, bezpieczeństwo, cisza i design – to symbolika interaktywnej instalacji Porta Drzwi, prezentowanej na Łódź Design Festival w dniach 3-8 października. Największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej, biorący udział w wydarzeniu już po raz siódmy, w tym roku inspiruje hasłem „Otwórz się na swoje potrzeby”.

- Naszą intencją było zaprezentowanie produktów Porta w sposób działający na wyobraźnię, dlatego postanowiliśmy zwizualizować wartości definiujące markę – trwałość, bezpieczeństwo, ciszę i design. To też są potrzeby, które dotyczą większości z nas, a którym często  poświęca się nie dość uwagi. My chcemy zachęcić gości festiwalu do zatrzymania się, doświadczenia ich, a w efekcie także do otworzenia się na nie – mówi Magdalena Jakóbiak, Kierownik ds. Promocji Produktu w Porta KMI Poland.

Cztery części tegorocznej instalacji Porta KMI Poland na Łódź Design Festival zajmują powierzchnię 50 m kw. Do każdej z nich prowadzą inne drzwi producenta. W boksie symbolizującym design, zwiedzający mogą wziąć udział w procesie tworzenia niebanalnych form. Za białymi lakierowanymi drzwiami, na powierzchni składającej się z tysięcy drewnianych kołeczków, mogą zostawić odcisk dowolnego kształtu. Może to być przedmiot lub część ciała, np. dłoń, a nawet cała sylwetka. W ten sposób dadzą początek wzorowi, immanentnej części designu.

Do drugiej części stoiska – wyobrażającej bezpieczeństwo – prowadzą charakterystyczne drzwi Porta o fakturze nawiązującej do betonu. Są to solidne drzwi, które jak zamknięcie sejfu chronią to, co znajduje się wewnątrz. Za nimi zwiedzający mogą podzielić się refleksjami na temat tego, co jest dla nich cenne. Mogą zapisać te myśli na jednej stronie płyty umieszczonej w boksie. Na drugiej stronie można stworzyć własne hasło łącząc za pomocą kolorowych wstążeczek różne wyrazy, m.in. nawiązujące do czterech potrzeb przedstawionych na stoisku Porty.

Przechodząc do części symbolizującej ciszę, do której prowadzą drzwi z okleiną o pięknym rysunku drewna, nawiązujące do natury i relaksu, goście mogą odciąć się od festiwalowego hałasu - zasiąść w wygodnym fotelu, założyć słuchawki i na chwilę zanurzyć się w świecie łagodnej muzyki.

W czwartej części, poświęconej trwałości, za stalowymi drzwiami zainstalowano fotomat. To zachęta do tego, by zwiedzający dali się ponieść zabawie i wzięli udział w sesji zdjęciowej – solo lub ze znajomymi. Emocje towarzyszące tej chwili zostaną utrwalone na fotografiach.

Do przygotowania instalacji Porty na tegoroczny Łódź Design Festival wykorzystano drzwi modeli Porta VECTOR Premium, Metal SOLID, Porta RESIST oraz Porta CPL.    

 

źródło: Porta KMI Poland