Czym się kierować przy wyborze salonu stolarki okienno-drzwiowej
Czym się kierować przy wyborze salonu stolarki okienno-drzwiowej

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, które wiąże się z wieloma wyborami – począwszy od elewacji, a skończywszy na szczegółach, takich jak klamki czy listwy podłogowe. Chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i zgodne z naszymi oczekiwaniami. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniej stolarki okienno-drzwiowej. W tym przypadku istotne jest, aby wybrać punkt dystrybucji, który pomoże nam w znalezieniu systemu idealnego dla nas oraz naszego domu. Ekspert firmy Awilux - Rafał Buczek opowie nam czym powinien cechować się profesjonalny salon stolarki i na jakie jego cechy należy zwrócić szczególną uwagę.

 „Wybierając salon stolarki, w którym kupimy okna do naszego domu, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników – w tym na asortyment oraz na zaangażowanie oraz fachowość sprzedawców i ich wiedzę na temat oferowanych systemów.” – radzi ekspert firmy Awilux.

Kompleksowa obsługa

Salon Awilux w Lesznie

Fot. Awilux

Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to oferta danego salonu stolarki. Najlepiej jeśli punkt dystrybucji jest w stanie zapewnić nam pełen pakiet wyposażenia okienno-drzwiowego.  Pozwala nam to podczas jednego montażu doprowadzić dom do stanu surowego zamkniętego, a więc zabezpiecza budynek przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą. Dobrze, jeśli salon oferuje również pełną automatykę dedykowaną dostępnym systemom okienno-drzwiowym czyli system zarządzania domem inteligentnym. Daje to pewność, że jest on kompatybilny z wybranym przez nas wyposażeniem, a jego instalacja przebiegnie jednocześnie z montażem okien, co pozwoli uniknąć późniejszych poprawek i ewentualnego naruszania konstrukcji okna.

„W przypadku, gdy elementy stolarki zamawiane są w różnych salonach istnieje duże ryzyko, że montaż nie odbędzie się w ten sam dzień. To z kolei ułatwia kradzież zamontowanych elementów, fragmentów instalacji, a także pozostawionych w budynku narzędzi. Kompleksowy zakup gwarantuje również spójność stylistyczną oraz kolorystyczną poszczególnych elementów stolarki. Firma Awilux Polska dostarcza kompleksowe rozwiązania zarówno dla domów, jak i obiektów użyteczności publicznej oparte na technologii niemieckiej firmy SCHÜCO, która jest gwarancją najwyższej jakości oraz estetyki. Większość rozwiązań oferowanych przez Awilux Polska dostępnych jest w palecie renolitów drewnopodobnych oraz okładzin w kolorach RAL, a niektóre z systemów występują również w kolorach AutomotiveFinish, która inspirowana jest metalicznym efektem karoserii samochodowej. Ponadto część z oferowanych przez firmę profili pozwala nam wybrać różne kolory dla ram wewnętrznych i zewnętrznych. Umożliwia to dobranie kolorystyki do elewacji zewnętrznej oraz charakteru wnętrza. Dodatkowo firma posiada w swojej ofercie systemy dla domu inteligentnego. Są ona kompatybilne z systemami okienno-drzwiowymi  dostępnymi w ofercie Awilux Polska. Po zapisaniu kilku ustawień czujniki samoczynnie mogą reagować na ilość światła słonecznego, opady atmosferyczne czy temperaturę lub włączać i wyłączać dane urządzenia o wybranych przez domowników godzinach.” – dodaje Rafał Buczek.

Profesjonalne doradztwo

Stolarka okienno-drzwiowa to bardzo rozległy temat i nie każdy z nas jest ekspertem w tej dziedzinie. Zadaniem doradców klienta jest kompleksowa pomoc i fachowa porada w kwestii oferowanych systemów. Ważne, aby sprzedawcy indywidualnie podchodzili do każdego klienta oraz jego potrzeb, a także mieli rozeznanie w kwestiach konstrukcyjnych oraz obowiązujących normach budowlanych.

„Doradca klienta powinien przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad dotyczący domu, jego usytuowania oraz stylu życia przyszłych domowników. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, warto zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem, W trosce o najmłodszych mieszkańców Awilux wprowadził do oferty pakiet AWI KIDS oraz AWI KIDS Safe+. Unikalny system otwierania skrzydeł oraz specjalna szyba ze szkła laminowanego zapewniają pełną ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami. Z kolei niskoprogowe rozwiązania do drzwi balkonowych to ogromne ułatwienie i dla maluchów uczących się chodzić jak i dla osób starszych bądź osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie zakłócają one swobodnej komunikacji, a zarazem są niewidoczne, więc nie wpływają na estetykę konstrukcji. Ważna jest również znajomość aktualnych norm budowlanych oraz to czy oferowane okna odpowiadają wymaganym współczynnikom przenikania ciepła.” – opowiada ekspert firmy Awilux.

Awilux Polska – kompleksowe rozwiązania do Twojego domu

Firma Awilux posiada kilkadziesiąt punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Profesjonalni doradcy oraz szeroki asortyment najwyższej jakości rozwiązań zapewnia kompleksową obsługę klienta i zakup kompletnego systemu do naszego domu. Mnogość propozycji pozwoli nam wybrać stolarkę, która spełni wszystkie wymagania technologiczne oraz wizualne. Oferta firmy jest bogata i odpowiada na potrzeby mieszkańców oraz wymagania dyktowane przez aspekty konstrukcyjne budynku. Pracownicy oraz partnerzy firmy Awilux regularnie biorą udział w szkoleniach z zakresu rozwiązań SCHÜCO  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu wykwalifikowana kadra oraz doradcy w profesjonalny sposób doradzą nam oraz pomogą wybrać odpowiednie dla nas rozwiązania.

Wybór odpowiedniego salonu to pierwszy krok do zakupu właściwych dla nas rozwiązań z zakresu stolarki. Kompetentna obsługa oraz szeroki asortyment pozwoli nam wybrać system idealny dla naszego domu i taki, który odpowiada potrzebom wszystkich domowników. Punkty sprzedaży firmy Awilux Polska oferują pełną gamę rozwiązań z zakresu stolarki okienno-drzwiowej, które są gwarancją najwyższej jakości i estetyki.

 

źródło: Awilux Polska