„Synergia silnego zespołu i unikatowego produktu prowadzi do zwycięstwa”
Roman Owczarek Dyrektorem Business Unitu ETICS & Construction Chemicals
„Synergia silnego zespołu i unikatowego produktu prowadzi do zwycięstwa” Roman Owczarek Dyrektorem Business Unitu ETICS & Construction Chemicals

Grupa Selena, jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej na świecie, stawia na dynamiczny rozwój dywizji ECC, której dyrektorem jest Roman Owczarek. Będzie on odpowiadał m.in. za strategię biznes unitu ECC i linię produktów do obszaru dociepleń ETICS.

Roman Owczarek ma bogate doświadczenie w obszarze tworzenia strategii oraz rozwoju produktu w branży chemii budowlanej. Dotychczasowa wiedza i doświadczenie zdobyte zarówno w firmach z polskim, jak i zagranicznym kapitałem, sprzężone z hartem ducha sportowca, przekładać się będą w Selenie na pracę w zakresie wytworzenia innowacyjnego i unikatowego produktu oraz budowania spójnego teamu. Dzięki synergii tych czynników możliwe jest poprowadzenie firmy do zwielokrotnienia sukcesów na arenie międzynarodowej.

„Jestem sportowcem i lubię wygrywać. Przez kilkanaście lat trenowałem kolarstwo torowe i szosowe osiągając znaczące sukcesy (w Mistrzostwach Polski zdobyłem 16 medali, w tym 5 złotych, a w Mistrzostwach Świata zajmowałem 4, 5 i 7 miejsce). W sporcie i życiu zawodowym drogą do zwycięstwa jest talent, ciężka praca i konsekwencja. Nie ma innej ścieżki, aby wejść na podium. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku wsparciem jest zespół, który ma lidera. Tylko dzięki zgranemu i spójnemu teamowi można iść prężnie do przodu. Jeśli chodzi o Selenę – ogromną szansą jest dla niej pójście po wygraną na arenę międzynarodową. Duże zwycięstwa możliwe są tylko wtedy, kiedy się rywalizuje z wielkimi, uznanymi firmami, które mają tradycję i doświadczenie. Często słabością tych firm jest zła ocena potencjału młodych, innowacyjnych marek i przekonanie o własnej wielkości. Dlatego zarówno w sporcie, jak i w biznesie ważne jest, żeby nie mieć kompleksów. Nigdy nie bałem się wygrywać. Wiara i chęć osiągnięcia sukcesu jest jednym z czynników, który powoduje, że to się po prostu dzieje. Oczywiście wszystko to z odpowiednim backgroundem ludzi i produktów” – powiedział Roman Owczarek, nowy Dyrektor BU ECC, Grupy Selena.

 

Roman Owczarek od ponad 20 lat związany jest z branżą chemii budowlanej. Pracował w takich firmach jak Mapei Polska sp. z o.o. czy Atlas sp. z o.o. W Mapei odpowiadał m.in. za strategię produktową i sprzedażową na rynku polskim. W Atlasie był Dyrektorem Sprzedaży, a do jego obowiązków należało wspieranie i rozwój sił sprzedaży na rynku tradycyjnym oraz inwestycyjnym. Dodatkowo tworzył Pion Produktów i Szkoleń oraz związany z tym rozwój strategii produktowych systemów dla ceramiki, ociepleń, a także produktów gipsowych i farb. Był również koordynatorem Grupy Atlas i wdrażał dobre praktyki do innych spółek firmy.

Jednym z kierunków, które Roman Owczarek chciałby wzmocnić w Grupie Selena są działania w obszarze nowoczesnych systemów związanych z budownictwem ekologicznym i ekonomicznym. Pozwoli to na wykorzystanie potencjału polskiej myśli innowacyjnej z udziałem produktów własnych i zaawansowanych technologii opracowywanych w laboratoriach R&D.

„Obecnie duży nacisk kładzie się na szukanie rozwiązań w sektorze budownictwa energooszczędnego. Jest to jedna z największych szans do rozwoju i wykorzystania potencjału Seleny. Poliuretany i pianokleje, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych – mimo dużej amplitudy temperatur –zachowują swoją jakość i wszystkie właściwości. Takie produkty i rozwiązania tworzą przewagę konkurencyjną, której szuka każda firma i przede wszystkim budują zaufanie do wysokiej jakości w rozsądnej cenie u klientów indywidualnych oraz firm wykonawczych. Rekomendacja specjalistów, a także zadowolenie użytkowników końcowych z osiągniętych rezultatów – to nasz główny cel” – podsumowuje Roman Owczarek, nowy Dyrektor BU ECC, Grupy Selena.

 

źródło: Grupa Selena